smartfonyWiadomości promowane

Najprostszy telefon Ownfone wybiera tylko kilka numerów

Podstawowy model komórki wyda się wyrafinowanym urządzeniem przy OwnFone, telefonie umożliwiającym dzwonienie do określonej liczby osób. Jednak ktokolwiek, kto widział osobę starszej daty trzymającą smartfona w dłoni, szybko zrozumie, dlaczego skrajnie uproszczony interfejs OwnFone może się okazać strzałem w dziesiątkę.

Brytyjskie telefony przeznaczone są dla osób, które zamierzają dzwonić do ograniczonej liczby członków rodziny, lekarza, itp. Zamawiając urządzenie OwnFone, należy podać nazwy i numery do maksymalnie 12 kontaktów. Odpowiadają im naklejki na pozbawionym wyświetlacza telefonie. Zamawiający otrzymuje zatem maksymalnie prostą w obsłudze komórkę.

Klienci z Wielkiej Brytanii płaca 55 funtów za sam aparat, a potem miesięczny abonament za połączenia. Wynosi on 10 funtów za 100 minut albo 15 funtów za 500 minut, do wykorzystania na połączenia do krajowych numerów stacjonarnych i komórkowych. Abonentów obowiązuje miesięczny okres wypowiedzenia umowy.

Zmiana jednego z numerów zaprogramowanych na OwnFone to kwestia telefonu do infolinii, zapłacenia 5 funtów i doklejenia nowej naklejki na aparacie. Numery przechowywane są przez operatora, więc zmiana przypisanego do danego pola kontaktu nie wymaga wgrywania danych do komórki.

Małe urządzenie jest dziecinnie proste w obsłudze, więc oprócz seniorów skierowane jest też do najmłodszych. Szczególnie, gdy rodzice chcą kontrolować, do kogo dziecko może dzwonić. Ponadto dorośli nie martwią się, że ktoś napadnie pociechę, by ja okraść z drogiego smartfona.

Oby podobna propozycja jak najprędzej pojawiła się u nas! Znam wiele osób, którym takie urządzenie ułatwiło kontaktowanie się z najbliższymi. [The Verge]

podobne treści