aplikacjeWiadomości promowane

Najpopularniejsza polska blogerka kulinarna wydała aplikację na iPhone’a


Darmowa aplikacja Moje Wypieki na iOS zawiera ponad tysiąc znakomitych przepisów na słodkości. Opisana jako „najsłodsza polska aplikacja”, książka kucharska w wersji mobilnej została oparta na przepisach zgromadzonych na MojeWypieki.com, znanym i nagradzanym blogu prowadzonym od 2006 roku przez Dorotę Świątkowską (do niedawna pod dłuższym adresem mojewypieki.blox.pl).

Autorka proponuje nie tylko przepisy na rozmaite ciasta, ale i chleby, pralinki oraz domowe lody. Opisane przez nią potrawy to po pierwsze klasyka polskiej kuchni, ale autorka zazwyczaj prezentuje autorskie wersje babek, szarlotek, serników, wypieków świątecznych, itp. Świątkowska zaczytuje się jednak także w literaturze kulinarnej i międzynarodowej blogosferze cukierniczej. Czytelnikom Moich Wypieków oraz użytkownikom aplikacji prezentuje więc ciasta, ciasteczka i desery popularne w kuchni innych państw. Nie brak więc ciast zawierających amerykańskie ciasteczka Oreo albo bułeczek, które w Wielkiej Brytanii podawane są do popołudniowej herbaty.

Aplikacja od razu rusza w bardzo dopracowanej wersji. Imponuje nie tylko baza przepisów, ale i sprawna, intuicyjna nawigacja. Najbardziej przykuwają uwagę piękne zdjęcia, z których blog Moje Wypieki słynie od lat.

Dodatkowe funkcje, jakie znalazły się w aplikacji, to tworzenie listy zakupów na podstawie przepisu, układanie listy ulubionych wypieków oraz dzielenie się inspiracjami kulinarnymi na Facebooku. Ponadto lista przepisów ma być regularnie rozbudowywana, podobnie jak na blogu. Smacznego! [iTunes]

podobne treści