wynalazki

Najnowszy robot Boston Dynamics to struś z piekła rodem

Boston Dynamics chwali się swoim kolejnym robotem. Tym razem mowa o najnowszej wersji kołowej maszyny Handle, którą po raz pierwszy mogliśmy zobaczyć dwa lata temu. W tym czasie jednak robot przeszedł sporą przemianę.

Tak, należy powiedzieć to jasno. Handle przypomina trochę futurystycznego strusia. Głównie z powodu wysięgnika, który wygląda jak ptasia szyja oraz akumulatorów, którymi maszyna porusza by zachować równowagę. Ponieważ w odróżnieniu od prawdziwego strusia, Handle porusza się (z prędkością do 15 km/h) dzięki kołom.

Poprzednia wersja robota również była wyposażona w koła, ale przez to, że miała też dwa ramiona, jednak trochę bardziej przypominała człowieka. Obecnie pojedynczy wysięgnik Handle wyposażony jest w uchwyt wykorzystujący podciśnienie do tego, by utrzymać ładunek o wadze do 15 kilogramów. Czujniki umieszczone na wysięgniku sprawią, że Handle nie pomyli się przekładając paczki towaru na palety.

Co istotne, Boston Dynamics chwali się, robot wykonuje tą pracę autonomicznie, więc jeśli paczki będą wyposażone w odpowiednie kody kreskowe, Handle może samodzielnie przygotować palety do załadunku.

podobne treści