news

Najnowszy elektryczny skuter Yamahy

Yamaha właśnie zaprezentowała EC-03, nowy „Zero-Emission Electric Scooter”. EC-03 jest pierwszym od trzech lat elektrycznym skuterem wyprodukowanym przez japońskiego producenta.

Yamaha była pierwszą firmą na świecie, która wyprodukowała skuter na prąd. Miało to miejsce w 2002 roku, niestety pięć lat później firma była zmuszona zaprzestać produkcji swoich jednośladów z powodu występowania problemów w ich akumulatorach. Na szczęście ich kłopoty już się skończyły. Garść danych: 50V litowo-jonowy akumulator wyprodukowany przez Sanyo pozwala skuterowi na przejechanie 43 kilometrów na jednym „elektrycznym baku”, którego naładowanie trwa jedynie sześć godzin.

Fanów ekologii na pewno ucieszy fakt, że w pełni elektryczny EC-03 nie jest droższy od innych wolnych od CO2 jednośladów i że ma duże szanse wyprzeć je ze zwariowanego na punkcie skuterów rynku w Azji. EC-03 trafi do sklepów w Japonii pierwszego września i będzie kosztować 252 tysięcy jenów (około 9 tysięcy złotych). W Europie pojawi się w przyszłym roku. [Casey Chan/giz, PhysOrg]

podobne treści