newstablety

Najnowsze plotki na temat iPada 3 i kolejnego, większego iPoda Touch

Jesteście ciekawi, do jakich informacji na temat następcy nie istniejącego jeszcze iPada 2 i iPoda Touch piątej generacji dotarł serwis Apple Insider? 

Retina Display w iPadzie 3

Nie wiemy jeszcze wszystkiego na temat następcy najpopularniejszego tabletu na świecie, a już pojawiły się pierwsze plotki na temat jego trzeciej odsłony. Apple Insider do spółki ze swoim zaufanym źródłem cynków i bezbłędnie odczytującym zamiary firmy Apple analitykiem Ming-Chi Kuo z Concord Securities dotarli do informacji, według których iPad 3 będzie miał 9,7-calowy ekran typu IPS z technologią FFS (fringe-field switching), która to umożliwi oglądanie obrazów wyświetlanych pod szerszymi kątami i w obecności światła słonecznego.

Zamontowanie w trzeciej generacji tabletu iPad ekranu Retina Display nie powinno zaskoczyć nikogo, kto uważnie śledzi rozwój technologiczny gadżetów firmy Apple. Teraz dzięki człowiekowi, który rok temu w maju przewidział instalację w iPhonie 4 ekranu o podwójnej rozdzielczości (960×640) i dwa razy większej ilości pamięci RAM w porównaniu do iPada (pierwszego) mamy pewność, że rewelacje dotyczące wyświetlacza iPada 3 możemy brać za pewnik. Wyobraźcie sobie 3 145 728 pikseli (zasługa rozdzielczości 2048×1535) na ekranie 10-calowego tabletu.

iPod Touch w wersji XL

To nie koniec ciekawych plotek na temat nowego sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. Co powiecie o większym, 5-, 6-, a może nawet 7-calowym iPodzie Touch?

Apple Insider zauważa, że iPod wyposażony w 5-calowy wyświetlacz oferowałby użytkownikowi jakość obrazu na poziomie 230ppi, a 7-calowy 164ppi. To cały czas więcej, niż ma iPad ze swoimi 132 pikselami. Według mądrych głów pracujących w Cupetino, większy iPod Touch miałby jedynie uzupełniać ofertę firmy Apple, nie zaś stanowić nowe rewolucyjne urządzenie.

Od odtwarzacza mp3 do tabletu – podoba się wam taki rozwój iPoda? [AppleInsider]

podobne treści

  • CiastekPL

    Po co komu duży iPod Touch? Przecież duży iPod Touch to iPad. Ta plotka to bzdura!

  • aaa

    Z tym iPodem to przegięcie ;/
    7 calowy może i będzie ale na pewno nie będzie to iPod, tylko iPad !