newstablety

Najnowsza wersja Androida nie nadaje się na tablety

Odpowiedzialny w Google za produkty na urządzenia przenośne Hugo Barra powiedział TechRadar, że „Froyo nie jest przystosowany do pracy na tabletach”. Chodzi o aplikacje. „Sposób, w jaki obecnie funkcjonuje Android, Market uniemożliwia zintegrowanie go ze światem tabletów i utrudni prawidłowe działanie aplikacji”.

Jego zdaniem Galaxy Tab to „taki duży telefon”, więc można się domyślać, że Barra nie ma nic przeciwko temu, że Samsung oferuje go z Androidem 2.2 (Froyo). Podkreśla, że teraz ciężar odpowiedzialności spoczywa na producentach: „niektóre urządzenia są dobrze zaprojektowane i przystosowane, by działać na Froyo, ale nie jest to program przystosowany do pracy na tabletach”.

Można przypuszczać, że takie będą dopiero kolejne wersje Androida: Gingerbread (3.0) i Honeycomb.

To sprytne posuniecie ze strony Google, by publicznie podawać wskazówki, jak należy i jak nie należy korzystać z ich produktów. Android to oprogramowanie open source, ale firmowany jest przez Google, więc jeśli firma zaznaczy, jakie ograniczenia posiada program, nie będzie odpowiadać na ewentualne wpadki. [Kat Hannaford/giz, TechRadar]

podobne treści

 • miki2u

  Problem jest nadzwyczaj prosty: do poprawnej pracy czy to tabletu czy komorki z Androidem na pokladzie potrzebny jest dostep do internetu (chociaz raz trzeba sie zalogowac z urzadzenia). Jezeli tego nie zrobimy nie dziala usluga „Market”, nie sciagniemy dodatkowych programow (chyba ze juz je mamy np na karcie SD, ale i tak trzeba sciagnac menagera plikow np: Astro explorera bo ten systemowy nie pozwoli zainstalowac niczego z karty). Wtedy to nasz system jest „goly” i ogranicza sie do paru funkcji aparatu, mp3 i video (nie ma nawet glupiego pasjansa zeby zagrac, painta itp. prostych programow). Jest to otyle problematyczne ze ktos kto np: kupil taki tablet do czytania pdf-ow, ksiazek itp. nie zrobi tego bez odpowiedniego (darmowego) programu z Marketu. A moze to zrobic tylko po uprzednim polaczeniu z internetem. Wiec jak jestes szczesliwym posiadaczem tabletu bez WiFi i SIM to mozesz go sobie wsadzic w …

 • put.piotr

  nie ma tabletów bez wifi – przynajmniej poważnych firm. Tablet służy przede wszystkim do przeglądania sieci. Takiego steku bzdur nie widziałem. Po co komu smartfon/tablet bez internetu!

 • wp

  ale i tak apple jest fuj fuj bo zrobiło Ipada który po prostu działa… jak oni śmieli!

 • miki2u

  @put.piotr, ale nie kazdy ma internet.

 • iforget911

  Właśnie przeczytałam świetną książkę: http://www.ksiegarniaswit.pl/84532-luska-na-planecie-dziecko-nieporadnik-swiadomego-rodzica.html polecam ją wszystkim przyszłym i obecnym mamom, jest naprawdę świetna.