news

Najmniejszy aparat fotograficzny na świecie jest wielkości dwóch kostek cukru

To proste, do robienia zdjęć z ukrycia. Wy rzecz jasna nie musielibyście się ukrywać, ale kto by zwrócił uwagę na ten mały czarny sześcian w waszej dłoni? No właśnie.

Zastosowań dla tego maleństwa znalazłbym o wiele więcej. Pomocny okazuje się dzyndzelek, dzięki któremu tę miniaturową cyfrówkę z autofokusem możemy przyczepić do kluczy lub pendrive’a oraz co najmniej kieszonkowe rozmiary gadżetu.

Aparat ten posiada tylko jeden przycisk, po wciśnięciu którego zrobimy zdjęcie w rozdzielczości 1600×1200 pikseli lub zaczniemy nagrywać z prędkością 30 klatek na sekundę film w formacie AVI i rozdzielczości 640×480. Wszystkie pliki zapisują się na 2GB karcie microSD, która można zastąpić większą, na przykład 32-gigabajtową. Obejrzeć je możemy po podłączeniu aparaciku do komputera z Windowsem za pomocą dołączonego kabla USB 2.0.

Szpiedzy tacy jak my powinni wyczekiwać na najciekawsze ujęcia, ponieważ akumulator tego miniaturowego cuda opróżnia się po 30 minutach pracy. Cena: 100 dolarów. [HS, Geek Sugar]

podobne treści

  • michal9393

    i po co , małe nie wygodne …

  • adrian0405

    Było już ze 2 razy…