gadżety

Najmniejsze gadżety świata

Miniaturyzacja może i nie jest czasem wygodna, ale za to na pewno fajnie wygląda.

Najmniejszy komputer świata – Raspberry Pi

Raspberry Pi może i jest zaledwie wielkości karty kredytowej, ale ma procesor ARMv6 700 MHz (który jest w stanie pociągnąć Quake`a 3), 256 megabajtów RAM-u, porty audio, HDMI, USB. bootowalny dysk w postaci karty SD i kosztuje zaledwie około 70 złotych.

A jest jeszcze Space Cube, maleńka kostka z procesorem 300Mhz, gigową kartą CompactFlash do przechowywania danych, 64 megabajtami pamięci DDR SDRAM, portem USB, wyjściem VGA oraz gniazdami na jacki. Zobaczcie ją tutaj.

Najmniejszy kolorowy telewizor świata – MicroEmissive Displays

Ma już kilka lat, ale nikt jeszcze nie przebił jego rozmiaru połowy znaczka pocztowego. Ten mikrotelewizor ma wymiary 3.84×2.88mm i wyświetla obraz w rozdzielczości 160×120. O dziwo nie stworzyli go Japończycy a Szkoci. Firma MicroEmissive Displays nie przetrwała jednak i zdążyła już zbankrutować.

Najmniejszy samochód zasilany energią słoneczną

Aczkolwiek raczej sobie nim nie pojeździcie, biorąc pod uwagę, że jego wymiary to 3.3cm x 2.2cm x 1.4cm.

Najmniejszy projektor świata

To cudeńko zostało zaprojektowane dla posiadaczy telefonów komórkowych. Ma zaledwie 1,3 centymetra szerokości, ale podłączone do smartfonów może rzucić na dowolną płaską powierzchnię obraz o przekątnej metra w jakości VGA.

Najmniejsza myszka świata – Swiftpoint SLIDER

Możecie wierzyć lub nie, ale to coś jest ponoć znacznie wygodniejsze w użytkowaniu od zwykłej, klasycznej myszy.

Najmniejsza komórka świata – Neo 808i

Wygląda jak odtwarzacz MP3, ale jest telefonem komórkowym i to wcale nie zabawkowym. Ma wszystkie klasyczne opcje komórki (czytaj: dzwonienie, pisanie SMS-ów, budzik), a także pamięć z możliwością rozbudowy do 4 gigabajtów i aparat fotograficzny 1,2 megapiksela. Oczywiście niewielkich rozmiarów bateria pozwala na zaledwie 100 minut rozmowy. Wymiary całego aparatu to 6,5x4x1,3 centymetra.

Najmniejszy dysk twardy świata

Ta Toshiba ma niewiele pond dwa centymetry długości, ale oprócz tego jest normalnym dyskiem twardym o pojemności 8 giga. 15 lat temu nikt nie byłby sobie w stanie tego nawet wyobrazić.

podobne treści