fotoportale społecznościowe

Najlepszy tata na świecie dzieli sie doświadczeniami na Facebooku

Amerykanin Dave Engledow chce być najlepszym tatą dla swojej córeczki Alice Bee. Jak można przeczytać na kubku, z którym Dave się nie rozstaje, sam już sobie przyznał ten zaszczytny tytuł. Tymczasem ze zdjęć publikowanych na profilu na Facebooku wynika, że jego podejście do opieki nad dzieckiem stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia małej Alice.

Dziewczynka trzyma w dłoni noże i zapałki, bawi się w ubikacji, je steki, podpala grilla, prasuje i kosi trawnik. Dotyka wszystkich narzędzi surowo zakazanych dzieciom, a tata jej w tym sekunduje. On sam jest bohaterem drugoplanowym serii zdjęć, często wydaje się zagubiony i pełni funkcję niezdarnego asystenta córeczki. Zdjęcia celowo mają wyglądać „komiksowo”, by od razu było wiadomo, że to żart.

Wszystkie fotografie są oczywiście starannie zaaranżowane, a dziewczynka w rzeczywistości nie bawi się ani zapałkami, ani nożem do pizzy. Niebezpieczne kadry powstają w Photoshopie, jako kompilacja zdjęć, a Alice nigdy nie znajduje się w sytuacji groźnej dla zdrowia.

Zaczęło się od zdjęcia zrobionego, gdy Alice Bee była noworodkiem. Dziś dziewczynka chodzi i coraz chętniej towarzyszy rodzicom w szalonych projektach ujęć. Dave mówi, że seria ma być ciekawa dla rodziców oraz dla ludzi, którzy nie mają dzieci, a nietypowe sytuacje mają wyróżniać zdjęcia Alice wśród milionów fotek dzieci zamieszczanych na portalach społecznościowych. Najważniejsze jednak, że kolekcja będzie stanowić dla dziewczynki pamiątkę na całe życie.

Dave z powodzeniem zebrał właśnie na serwisie Kickstarter pieniądze na publikację kalendarza na 2013 rok ze zdjęciami pochodzącymi z jego zbioru. Będzie to świetny prezent dla wszystkich świeżo upieczonych rodziców. [HuffPost, Facebook]

podobne treści