internetWiadomość główna

Najlepsze Google Doodles

 

Korporacja z Mountain View poszukuje nowych speców pracujących nad okazjonalnymi zmianami formy graficznej swojego logo. Jeśli chcielibyście się zmierzyć z takim zadaniem, musicie jednak pamiętać, że poprzeczka jest zawieszona dość wysoko.

189. urodziny Gregora Mendla, 20 lipca 2011

Mendel był prekursorem genetyki, a swoje badania zaczął od zajmowania się dziedziczeniem… grochu.

65. urodziny Freddiego Mercury`ego, 5 września 2011

Prawdziwy geniusz muzyczny został uhonorowany w sposób spektakularny i – jakże by inaczej – śpiewająco.

197. urodziny Louisa Braille`a, 4 stycznia 2006

Tutaj chyba nie trzeba tłumaczyć tego skądinąd błyskotliwego konceptu.

30. rocznica powstania ”Pac-Mana”, 20 maja 2010

To Doodle nie tylko efektownie wyglądało, ale też i było całkowicie grywalne. A w zasadzie jest wciąż całkowicie grywalne. Googlowego Pac-Mana znajdziecie tutaj. Miłego grania i kilku godzin wyciętych z życiorysu.

96. urodziny Lesa Paula, 9 czerwiec 2011

Les Paul był amerykańskim gitarzystą jazzowym, a także wynalazcą i konstruktorem gitar. Firma Gibson we współpracy z nim stworzyła najpopularniejsze ”wiosło” w historii, nazwane na jego cześć Gibson Les Paul. Z okazji 96. urodzin Paula na logo Google można sobie było wesoło pobrzdąkać, a nawet nagrać swoje muzyczne arcydzieło. Wirtualną namiastkę gitary znajdziecie tutaj.

218. urodziny Samuela Morse`a, 27 kwietnia 2009

Tak jak Louis Braille stworzył alfabet nazwany własnym nazwiskiem, tak Samuel Morse swoje miejsce w historii zyskał również alfabetem, tyle że opartym na systemie trójkowym. A także miejsce w historii najlepszych Google Doodles.

Dziwne Google Doodle, 6 września 2010

Wygląda dość niepozornie. Wejdźcie jednak tutaj i najedźcie na logo Google myszką.

183. urodziny Juliusz Verne`a, 8 lutego 2011

Francuski autor między innymi ”Dwudziestu tysięcy mil podwodnej żeglugi”, ”Tajemniczej wyspy”, ”Podróży do wnętrza Ziemi” czy ”W osiemdziesiąt dni dookoła świata” przez lata rozpalał wyobraźnię swoich czytelników, zwłaszcza tych młodszych. I doczekał się w uznaniu swoich zasług interaktywnego Google Doodle. Chcecie zobaczyć to, co z pokładu okrętu podwodnego ”Nautilus” mógł obserwować słynny kapitan Nemo? Wejdźcie zatem tutaj.

60. rocznica publikacji pierwszej książki Stanisława Lema, 23 listopada 2011

Najlepsze z najlepszych i to nie tylko dlatego, że w hołdzie Polakowi. Rzecz absolutnie niesamowita, klimatyczna gra przygodowa oparta na motywach z ”Cyberiady”. Zobaczcie koniecznie tutaj!

podobne treści