biznes

Najlepiej płacące firmy IT

Chciałbyś zająć stanowisko software engineera w jednej z wielkich korporacji informatycznych? Sprawdź, ile dostaniesz na wstępie w 10 najlepiej płacących firmach.

Amazon

Tytan internetowych zakupów wciąż przymierza się do wejścia na polski rynek, Jeffa Bezosa już okrzyknięto ”prezesem internetu”, a jego firma zatrudnia nieco ponad 60 000 osób. Software engineer zarabia w niej średnio 92 613 dolarów rocznie.

Oracle

Szef zatrudniającego 111,297 osób amerykańskiego kolosa, Larry Ellison, był w 2008 roku najlepiej zarabiającym prezesem na świecie. Nic też dziwnego, że przyzwoicie płaci również swoim pracownikom, zarabiającym średnio 99 391 dolarów rocznie.

Zynga

Można narzekać na jakoś produkcji wychodzących z tego studia, a i przyznawanie się w środowisku do pracy nad nowym ”Farmville” nikomu splendoru i uznania nie przysporzy, ale narzekać nie można za to na zarobki w tej firmie. Mark Pincus płaci swoim ludziom średnio 100 494 dolarów na rok.

Yahoo

Yahoo może i powoli umierać i ciąć zatrudnienie, ale ci, którzy zostają w tej firmie i tak mają nieźle. ”Nieźle” przekłada się na zarobki powyżej 100 000 dolarów rocznie. Ściślej – 102 638.

Google

Google rozdaje karty w sieci i stara się to robić nie tylko w sieci, cały czas próbując odejść od ”tylko wyszukiwarki i poczty”, a mają im w tym pomóc programiści zarabiający 103 348 dolarów w ciągu każdych 12 miesięcy swojego życia.

Apple

Chcesz, żeby wszyscy cię kochali i uważali za geniusza i wizjonera? Zatrudnij się w Apple. I zarabiaj średnio blisko 104 000 dolarów rocznie. Niewiele więcej niż dostałbyś w Google`u, ale w końcu to Apple przekonuje świat od jakiegoś czasu, że diabeł tkwi w szczegółach i najważniejsze są detale.

Cisco Systems

Firma z San Jose ma 71 825 pracowników. I choć programiści raczej niechętnie szukają pracy w miejscach nastawionych na tworzenie hardware`u, często dają się skusić niezłą płacą. Która zresztą najpewniej dlatego właśnie jest taka wysoka i wynosi 105 562 dolary. Na rok oczywiście.

LinkedIn

Mała firma w porównaniu do tych, które wyprzedza na tej liście i zatrudniająca 1800 osób. Specjaliści od oprogramowania zarabiają w niej jednak prawie 111 000 dolarów na rok. Ale też muszą obsługiwać serwis, który ma 150 milionów użytkowników w 200 krajach świata.

Facebook

Co to jest Facebook, każdy wie. Ile zarabia się w tej firmie, nie każdy wie. Ale teraz wszyscy będziecie już wiedzieć: 111 428 dolarów rocznie.

Twitter

O dziwo wszystkich przebija Twitter, sam mający dość poważne problemy finansowe. Swoim programistom płaci 115 000 na głowę rocznie. Ale z drugiej strony zatrudnia ledwie 900 osób. To znaczy ”ledwie” nie obiektywnie, a w porównaniu z innymi gigantami.

podobne treści