gry

Najgorsze gry na podstawie filmów

Przerabialiśmy to już w drugą stronę. Ale w tej kolejności również bywało źle. Bardzo źle.

E.T.

O tej grze pisaliśmy już kilkukrotnie, więc teraz tylko na szybko. Pięć tygodni produkcji, pięć milionów zamówionych kartridży, zaledwie półtora miliona sprzedanych, z czego jeszcze spora część odesłana z powrotem do Atari, wszystkie które nie sprzedały się, bądź wróciły – zakopane na pustyni gdzieś w Nowym Meksyku. Tak, to naprawdę była fatalna gra.

Iron Man

Fajne dwa filmy (dwa i pół, jeśli jeszcze liczyć ”The Avengers”), a gra… Była tak samo grywalna jak grzebień. To znaczy niby da się na nim grać, ale w różnica w porównaniu z Fenderem Stratocasterem jest kolosalna. Tak samo dało się grać w ”Iron Mana”, ale tylko maksymalnie przez pół godziny – absurdalnie trudni przeciwnicy, skiepszczone sterowanie. Tragedia w każdej niemal postaci.

Gwiezdne Wojny (wersja Namco z 1987 roku)

Na szczęście dla wszystkich, ta gra wyszła tylko w Japonii. Na tej liście znajduje się ze względu na sekwencję, w której Luke Skywalker walczy z Darthem Vaderem, zmieniającym się nagle w… skorpiona. Takim bluźnierstwom nie możemy przepuścić.

Enter the Matrix

Oczekiwania wobec tego tytułu były duże, tak jak i zresztą wobec sequeli pierwszego ”Matriksa”. Gra miała uzupełniać fabularne luki, jakie pojawiały się w filmach. Tymczasem nie dość, że błędów w systemie sterowania tyle, że można by nimi obdzielić co najmniej jeszcze kilka innych produkcji, to twórcy za bardzo skupili się na fabule, a za mało na samej grze, przez co wyszedł taki typowy przerost formy nad treścią.

Piątek, trzynastego

”Egranizacja” jednej z bardziej znanych serii horrorowych na świecie. Tym bardziej zaskakiwało to, że nie było w niej elementów horroru – to trochę tak, jakby zrobić symulator Formuły 1 bez bolidów. Dodatkowo Jason pojawiał się sporadycznie, co było maksymalnie rozczarowujące. Cała gra polegała na szlajaniu się po identycznych lokalizacjach, przy wtórującej graczowi okropnej muzyce, a całość dawała się przejść w trzy minuty. Dosłownie.

Street Fighter: The Movie

Seria ”Street Fighter” była wspaniała sama w sobie, nikogo nie zdziwiła zatem próba przeniesienia jej na ekrany. Co jednak dla odmiany zdziwiło wszystkich, to fakt, że pierwszy film przerobiono na grę, skoro wspomniana już seria nie dość, że istniała, to jeszcze – jak już się rzekło – była wspaniała. Osobna gra na podstawie filmu była z kolei fatalna. Co w niej było fatalnego? Wszystko.

Star Wars: Super Bombad Racing

Naprawdę, ostatnim czego potrzebowały ”Gwiezdne Wojny” było wypuszczenie na fali ”Mrocznego Widma” gry przypominającej ”Mario Kart”. Kto nie widział, ten nie uwierzy w stopień absurdalności tej produkcji. Podpowiem tylko, że był wręcz niebotyczny.

podobne treści