biznesinternet

Najdziwniejsze pomysły na internetowy biznes 2

Kilka innych poznaliśmy już wcześniej. Teraz czas na kolejne. O ile oczywiście się nie boicie. Bo mówi się, że pomysłowość ludzka nie zna granic. I faktycznie nie zna, co czasem jest tak naprawdę dość przerażające.

Shitter (getshitter.com)

Jesteś znudzony serwisami społecznościowymi? Masz dość wpisów na Twitterze swojego szefa/celebryty którego nie znosisz/byłej dziewczyny lub chłopaka? Teraz dzięki Shitterowi możesz zamówić rolki papieru toaletowego z jego/jej wpisami na Twitterze i… Przecież wszyscy wiemy, co się robi z papierem toaletowym.

MizPee

Niewątpliwie użyteczna usługa, pozwala na znalezienie najbliższej toalety, od razu oferując także informacje o stopniu jej czystości.

DiapeesAndWipees.com

34-letnia Christine Rein, matka trójki dzieci, zawsze miała problem wychodząc z nimi z domu. Problem polegał na tym, że nigdy nie mogła znaleźć odpowiedniej torby do transportowania w niej pieluszek. W związku z czym postanowiła założyć stronę oferującą takie torby, tyle że w wersjach dizajnerskich. Już w pierwszym roku zarobiła ona 1,8 miliona dolarów. Naprawdę.

PickyDomains.com

Jak twierdzą niektórzy, połowa sukcesu internetowego serwisu to jego chwytliwa nazwa. Jeśli nie wiesz, jak nazwać swój, zwróć się do fachowców z Picky Domais, którzy raz dwa wymyślą ci jakąś. W ciągu pierwszych dwóch lat istnienia zarobili na tym pomyśle ponad milion dolarów.

WheresGeorge.com

Wszyscy chyba zastanawiali się kiedyś przynajmniej raz, co się dzieje z pieniędzmi, które wydają. Jeśli owi ”wszyscy” mieli to szczęście, że urodzili się Amerykanami, mogą to sprawdzić wpisując numery seryjne wydanych przez siebie banknotów w serwisie WheresGeorge.com. Jeśli ich poprzedni właściciele zrobili to samo, możemy również zobaczyć jaka była historia naszych pieniędzy. Obecnie serwis śledzi losy ponad 200 milionów banknotów wartych łącznie więcej niż miliard dolarów.

Positives Dating

Ten pomysł może na pierwszy rzut oka wyglądać na nieco szalony, ale jednak ma sens. Paul Graves i Brandon Koechlin postanowili założyć serwis randkowy dla nosicieli wirusa HIV i jak pomyśleli, tak też uczynili. W ciągu dwóch lat zyskali ponad 50 000 zarejestrowanych użytkowników, a drugi rok działalności Positives Dating zakończyli z przychodem w wysokości 1 100 000 dolarów.

BugMeNot.com

Nie lubicie darmowych stron, które i tak wymagają rejestracji i zakładania kont? Guy King też nie lubił, dlatego założył serwis BugMeNot oferujący loginy dla wszystkich takich serwisów. Jak łatwo się domyślić, BugMeNot.com odniosło sukces, głównie dzięki temu, że zrobiło się o niej głośno, kiedy ”wielcy gracze” usiłowali ją zamknąć w roku 2004.

podobne treści