wtfwynalazki

Najdziwniejsze pistolety świata

Pistolet – najbardziej poręczny rodzaj broni palnej stworzonej przez człowieka. A czasem również najdziwniejszej.

Kacza stopa

Pistolet z czterema lufami ułożonymi faktycznie na kształt kaczej stopy. Szczególnie popularna w XVIII wieku wśród kapitanów statków, którzy zwykli nosić ze sobą dwa takie w razie buntu swoich marynarzy. Wtedy łatwo mogli wycelować je w tym samym czasie w tłum, uciszając załogę. Broń dla prawdziwych świrów. Normalny człowiek z 13 razy zastanowiłby się nad wymierzeniem lufy w jednego człowieka, już nie mówiąc o wymierzeniu lufy w jednego człowieka i zlekceważeniu tego, gdzie polecą pozostałe trzy kule.

Pistolet harmonijkowy

Wynalazek Francuza J. Jarre`a z połowy XIX-wieku, bardzo prosty w swoim założeniu. Wystarczy przesuwać magazynek z lewej do prawej, by nie przestawać strzelać.

Rewolwer Apacz

Prawdziwy hit francuskiego podziemia przestępczego z początków XX wieku. I nie ma się co dziwić. Apacz był lepszy niż Head&Shoulders, bo oferował aż trzy w jednym – pistolet, nóż i kastet.

Pistolet-klucz

Pistolety-klucze pojawiły się po raz pierwszy w XVI wieku i używane były do końca wieku XIX. Zamysł, który za nimi stał, był naprawdę niezwykle prosty. Była to broń dla strażników więziennych, którzy w jednym egzemplarzu wyposażenia dostawali zarówno w pełni funkcjonalny klucz, jak i w pełni funkcjonalny pistolet. Gorzej jeśli takie cudeńko dostało się w ręce więźnia. Wtedy nie tylko mógł on się uwolnić, ale był też od razu uzbrojony.

G.R.A.D. .22 RS

Stare przysłowie mówi, że nie opłaca się przynosić noża na strzelaninę. No, chyba że nóż ten jest zarazem pistoletem, to zmienia kompletnie postać rzeczy.

Długopisy-pistolety

Taki pistolet strzela kulami kalibru 5,6 milimetra. Niestety nie pisze.

Ranch Hand Lever Action Pistol

Jak sama nazwa wskazuje, jest to pistolet. Dokładnie, nie karabin. Pistolet. I to mimo tego, że waży dwa kilogramy, wygląda jak karabin i robi w człowieku dziury jak karabin. Nie jest jednak przeznaczony do tego, by strzelać nim z ramienia, a jak zapewnia producent ”spełnia wszystkie normy prawne przeznaczone dla pistoletu, jest zatem pistoletem”. A w końcu kim my jesteśmy, żeby się kłócić z samym producentem?

Pistolet w pasku

Specjalny wynalazek dla pochwyconych w niewolę nazistowskich oficerów, którzy mogli odejść z honorem i zabrać ze sobą kilku aliantów dlatego, że w pasku mieli dwie pięciocentymetrowe lufy zdolne ”pluć” kulami kaliber 7,65 milimetra. Alianci później zaczęli wyrabiać także swoje własne strzelające paski.

Pieprzniczka

Czyli popularny w połowie XIX wieku sposób na oddawanie strzałów, bez konieczności przeładowywania broni co rusz.

podobne treści