gry

Najdziwniejsze gry wideo część II

Część z nich już poznaliśmy. Teraz czas na przeraźliwą resztę.

Exodus

Produkcja z 1991 roku przeznaczona dla największych fanów Świętej Księgi. Rozgrywka zaczyna się od kilku relatywnie prostych zagadek logicznych, po czym następuje quiz na tematy biblijne. Kiedy gracz go już przejdzie, dostaje możliwość sterowania… Mojżeszem. Tym Mojżeszem. Który w starożytnych Izraelitów strzela słowem Bożym. Brzmi jak całe mnóstwo dobrej zabawy.

Face Training

Po co strzelać do terrorystów, ratować świat, ubijać smoki, czy rozwiązywać zagadki, które Herculesa Poirot przyprawiłyby o ból głowy, skoro można po prostu robić głupie miny do ekranu?

Muscle March

Cóż można napisać o tym, co widzieliście powyżej? Może jedno, ale za to jakże znaczące słowo: Japończycy.

Octodad

Octodad to ośmiornica z jak najbardziej ludzką żoną i równie ludzkimi dziećmi. Cała rozgrywka polega na wykonywaniu typowych dla człowieka czynności w taki sposób, żeby reszta rodziny nie zorientowała się, iż jej głowa jest tak naprawdę ośmiornicą. Dziwne? Nawet bardzo.

Super Pii Pii Brothers

Japończycy po raz kolejny, z grą, która ukazała się tylko na ich rynku. Co zresztą raczej nie dziwi. Po pierwsze polega ona na sikaniu. Na szczęście wirtualnym. Po drugie – w niektórych misjach trzeba w niej sikać na zwierzęta. Po trzecie kontroler przytroczony do krocza przypomina strapon. Cudownie.

LSD: Dream Emulator

Jeden z głównych deweloperów gry prowadził dziennik swoich snów. Stąd też w zasadzie nie jest to nawet gra. To po prostu pokręcony świat marzeń sennych, po którym można się swobodnie poruszać. Ponoć skrót ”LSD” w tytule nie mówi wcale o tym, o czym wszyscy myślą, że mówi, ale nie z nami takie drobne kłamstewka…

Sneak King

Gra reklamowa stworzona dla Burger Kinga, w której maskotka sieci napada, czasem niemal dosłownie, na Bogu ducha winnych ludzi, zmuszając ich do jedzenia produktów podawanych w restauracjach BG. Ha, restauracjach. Tak czy siak – raczej odpycha niż zachęca do korzystania z ich oferty.

podobne treści