aplikacjestyl życia

Najdziwniejsze dystrubucje Linuksa

Kiedy każdy może stworzyć własną, spodziewaj się tego, że przynajmniej część z nich będzie przeraźliwie dziwna.

Red Star OS

Oficjalny system operacyjny Korei Północnej. Tak, nie przeczytaliście źle – oficjalny system operacyjny Korei Północnej. Zawiera między innymi zmodyfikowaną wersję Firefoksa o nazwie Naenara (”Mój kraj”), która obsługuje wyłącznie północnokoreański intranet czyli Kwangmyong, odgrodzony ściśle od internetu. Jest też na przykład aplikacja nazywająca się ”Mój towarzysz”. Brzmi zachęcająco… Cóż, nie do końca. Chińczycy też mają swojego oficjalnego Linuksa – nazywa się Red Flag Linux.

Ubuntu Satanic Edition\Sabily\Ubuntu Christian Edition\Jewbuntu

Dystrybucja zbudowana na bazie Ubuntu 10.10 doczekała się już trzech wersji o ciekawych nazwach, z charakterystycznymi dla dystrybucji Ubuntu aliteracjami: Lucifer`s Legion, Microsoft Massacre oraz Necrophilic Necromancer. Są to wersje o numerach 666.8, 666.9 i 666.10. Żeby zainstalować Satanic Edition wystarczy mieć odpowiednie, ściągalne z sieci live CD. To znaczy przepraszam, według twórców, ”undead CD”. Choć ciężko powiedzieć czy warto, tylko dla kolekcji obrazów tła, efektów dźwiękowych czy dżingli startowych w ciężkim, mrocznym klimacie.

Sabily to z kolei muzułmańska dystrybucja Ubuntu, z dominującą wszędzie zielenią, DansGuardian – programem filtrującym internetowe treści oraz aplikacjami przypominającymi o modlitwach i pomagającymi czytać Koran. Podobne narzędzia – tyle że w odniesieniu do Pisma Świętego, posiada Ubuntu Christian Edition. Jest również żydowskie Jewbuntu.

Hannah Montana Linux

Jeśli nie wiecie, co to/kto to jest Hannah Montana, to niewiele straciliście. To tytułowa postać z serialu dla młodzieży grana przez nową dziecięcą supergwiazdę, Miley Cyrus. A zarazem jeden z głównych dowodów na istnienie Szatana.

Ta dystrybucja ma na celu przyciągnięcie dzieci do używania Linuksa. I również jest jednym z dowodów na istnienie Szatana.

Poza tym nie ma GIMP-a, LibreOffice czy KOffice.

Apartheid Linux

Linux rasistowski i dla wyznawców ”jednej rasy – białej rasy”. Nie wiem, po co im własna, osobna dystrybucja Linuksa (choć nie, wiem, po to, żeby zachować apartheidową odrębność i żeby nie używali jej ludzie o innym kolorze skóry). Nic więcej nie będę jednak o nim pisał, bo po prostu szkoda na to słów.

podobne treści