gry

Najdziwniejsze bronie w grach wideo

Niczym nieskrępowana wyobraźnia projektantów gier nie zawodzi również i w tym segmencie.

Mr. Toots (Red Faction Armageddon)

Mr. Toots to jednorożec. Tak, jednorożec. Taki koń z rogiem na głowie. I można nim zabijać. Dziwne? Dziwne. Bardzo dziwne? Bardzo.

Penetrator (GTA: San Andreas/Saints Row 3)

Kij w kształcie… A co tam, przecież macie oczy.

Mollusk Launcher (Saints Row 3)

Ta gra to prawdziwa kopalnia dziwacznych broni. A Mollusk Launcher jest jedną z dziwniejszych. Strzela w przeciwników żywymi ośmiornicami, które przyczepiają się do ich głów i zaczynają kontrolować ich umysły. W ten sposób, że ci, którzy jeszcze przed chwilą usiłowali nas zabić, teraz będą, razem z nami, ramię w ramię, zabijać dla odmiany dla nas.

Blitzball (Final Fantasy X)

Zapewne też grywaliście w dwa ognie na lekcjach wychowania fizycznego. Projektanci ”Final Fantasy X” uznali najwyraźniej, że ta gra to na tyle morderczy pojedynek, by wykorzystać mocne ciskanie piłką do eliminowania przeciwników.

Wyrzutnia krów (South Park)

Akurat w tej grze tego typu broń nikogo specjalnie nie dziwiła.

Cluckshot (Gears of War 3)

Jak nie krowy, to kurczaki.

Starsza pani (Worms)

Siłą niszczącą nie jest akurat w jej przypadku ani jej wiek, ani zrzędzenie, ani nawet laska dziarsko trzymana w dłoni, tylko to, że jest obwiązana dynamitem. Kiedy dociera na miejsce przeznaczenia, co łatwe do przewidzenia, eksploduje. Podobno pierwotne zamysły były takie, żeby czasem coś jej się myliło i wysadzała tego Wormsa, który ją wysłał, ale pomysł ten nigdy nie znalazł się w ostatecznej wersji gry.

Wheelchair Tank (Dead Rising)

To ważna lekcja: Nigdy nie lekceważcie człowieka na wózku inwalidzkim. Nigdy. Zwłaszcza jeśli jesteście jednym z zombie masakrowanym zbiorowo w grach z cyklu ”Dead Rising”.

Smok z włosów (Bayonetta)

Nie wiem, co powiedzieć. Czy raczej napisać. Ale to akurat nie zmienia postaci rzeczy.

Land Shark Gun (Armed and Dangerous)

Wszystkie te krowy i kurczaki mogą się schować. Naprawdę. To jest dopiero coś!

podobne treści