internetWiadomości promowane

Najczęściej ściągane filmy i seriale 2012 roku

Koniec roku to czas najróżniejszych podsumowań, dlatego TorrentFreak przygotował listy filmów i seriali, które w mijającym roku były najczęściej ściągane przez internautów.

Zestawienia powstają co roku na podstawie informacji dostępnych z publicznych trackerów BitTorrenta, dlatego są jedynie szacunkowe ale i tak daje wgląd w trendy panujące na BitTorrencie w 2012 roku.

Co ciekawe, na szczycie listy nie znajduje się wcale największy hit kinowy. Tegorocznym „zwycięzca” Project X to niezbyt rozpropagowana komedia o trzech nastolatkach, którzy postanowili zorganizować niezapomnianą imprezę. W pierwszej dziesiątce nie znalazły się też takie hity jak Skyfall czy The Hunger Games (Igrzyska Śmierci). Zestawienie jest w pewnej korelacji z wynikami europejskich naukowców, którzy poddają w wątpliwość tezę, że ściąganie filmów zmniejsza wpływy z biletów kinowych, z zastrzeżeniem, że jest zbyt fragmentaryczne by wyciągać jednoznaczne wnioski.

Tymczasem na jeśli chodzi o najczęściej ściągane seriale, nie jest zaskoczeniem, że w zestawieniu króluje Gra o Tron. Każdy odcinek tego serialu ściągany był średnio 4,28 milionów razy.

Źródłem obrazu jest serwis Shutterstock

podobne treści