gadżety

Najbardziej skomplikowana tacka robi idealną kostkę lodu

Tak, nie kostki, tylko kostkę. Jedną sztukę. Tyle zamrożonej wody można uzyskać z pojemnika Polar, w której ciecz zamarza warstwami, od góry do dołu, dzięki czemu otrzymujemy krystalicznie przejrzystą kostkę lodu.

Lód występujący w zbiornikach wodnych powstaje właśnie warstwami, dzięki czemu nieczystości są usuwane coraz niżej, zaś woda w stanie stałym jest bardzo czysta. W zwykłej tacce na lód woda zamarza z każdej strony, więc wszystkie zanieczyszczenia pozostają w środku, a lód nie jest przejrzysty. Inaczej działa pojemnik Polar, który zaprojektowano tak, by chłód docierał tylko od góry. Gdy zbiornik odsiedzi swoje w zamrażarce, trzeba usunąć najniższą warstwę lodu, która nie jest tak piękna, jak te powyżej i już można się delektować drinkiem z jedną kostką. Albo czekać na zamarznięcie kolejnej. Alternatywa to skorzystanie z wkładki dzielącej pojemniczek na cztery, ale nie jest to opcja prowadząca do otrzymania większej objętości lodu.

Minus to cena 19 dolarów za gadżet, który nie wystarczy do obsłużenia imprezy z drinkami. Właściwie pomoże przyjąć jednego gościa pod warunkiem, że my sami wolimy drinki bez lodu. [ThinkGeek]

podobne treści