news

Najbardziej elegancki telewizor świata wchodzi na europejskie rynki

Modele Full HD 3D LED serii 9000 stanowią idealne połączenie artystycznego wzornictwa i zaawansowanej technologii, zapewniając tym samym najwyższej klasy rozrywkę. LED 9000 to super smukła obudowa (niespełna 8 mm grubości) wykonana ze szczotkowanej stali nierdzewnej, wyjątkowy, wielofunkcyjny pilot z dotykowym ekranem, na którym można oglądać dowolne programy z każdego miejsca w domu, dostęp do aplikacji InternetTV oraz obraz w 3D lub możliwość automatycznej konwersji obrazu z 2D do 3D w czasie rzeczywistym. 
„Telewizor LED Full HD 3D serii 9000 stanowi połączenie najlepszej funkcjonalności z wyjątkowym designem i elegancją. Dzięki temu zapewnia użytkownikom pełnię wizualnych inspiracji” – powiedział Grzegorz Stanisz, AV Product Manager w Samsung Electronics Polska.
Super smukłą obudowę ze szczotkowanej stali nierdzewnej, której grubość nie przekracza 8 mm, osiągnięto dzięki wbudowaniu tunera TV oraz przeniesieniu głośników do podstawy. Końcowego efektu dopełnia przezroczysta podpora i automatycznie wysuwany z podstawy panel dotykowy. Elegancki i wysmakowany wygląd telewizora podkreśli nawet najbardziej wyrafinowane wnętrze i nada mu unikalny, nowoczesny charakter. Modele serii 9000 wyposażone są w cztery porty HDMI oraz port USB, umożliwiający odtwarzanie plików multimedialnych bezpośrednio z pamięci flash lub przenośnego dysku twardego.
#!#photo2#!#

Dotykowy pilot

Wraz z telewizorem użytkownicy otrzymują pilot zdalnego sterowania z trzycalowym, kolorowym ekranem dotykowym. Urządzenie pozwala m.in. odtwarzać na żywo jeden kanał, podczas wyświetlania w telewizji innego programu lub filmu z płyty Blu-ray czy DVD. Pilot wygląda i działa jak smartfon. Zapewnia prostą nawigację dzięki przejrzystemu menu. Urządzenie wyposażono również w wejście słuchawkowe typu jack, wirtualną klawiaturę QWERTY, funkcję AllShare, łączność poprzez Wi-Fi oraz podczerwień 2,4 Ghz. Dzięki przyciskom widocznym na ekranie, pilotem można jednocześnie obsługiwać telewizor, dekoder i inne urządzenia audio video.

Wbudowany procesor 3D

W modelach serii 9000 zastosowano opracowany przez Samsung procesor 3D Hyper Real Engine zapewniający kompatybilność ze wszystkimi najpopularniejszymi standardami 3D. Procesor jest wykorzystywany podczas odtwarzania programów telewizyjnych, gier czy płyt DVD, a także w celu automatycznej konwersji obrazów z 2D do 3D w czasie rzeczywistym. Po wyłączeniu trybu 3D, za jednym naciśnięciem wraca się do oglądania obrazu w jednym z najlepszych jakościowo telewizorów Full HD na rynku. Telewizor charakteryzuje się wskaźnikiem Clear Motion Rate na poziomie 800. Jest to nowy standard pomiaru wyrazistości ruchomego obrazu oparty na faktycznym pomiarze jego rozdzielczości.

#!#photo3#!#

Zaawansowane funkcje łączności

Modele serii 9000 wyposażone są w funkcję [email protected], a tym samym dostęp do Samsung Apps – strony z aplikacjami przeznaczonymi na telewizory i telefony Samsung. Samsung Apps zapewnia konsumentom duży wybór treści i aplikacji z wiodących serwisów takich jak: YouTube, Facebook, Picasa czy Skype. Polscy użytkownicy mogą dodatkowo korzystać z widgetów w języku polskim opracowanych m.in. przy współpracy z wydawnictwem Agora, w tym Wiadomości, Finanse czy Repertuar Kin. 

Zastosowanie funkcji AllShare zapewnia bezprzewodową łączność i wymianę multimediów pomiędzy urządzeniami podłączonymi do domowej sieci. Dzięki temu możliwy jest bezprzewodowy transfer zdjęć, filmów i muzyki z komputerów, telefonów komórkowych i aparatów fotograficznych bezpośrednio do telewizora. Funkcja ConnectShare Movie pozwala użytkownikom łatwo i szybko podłączyć pamięć przenośną lub aparat cyfrowy oraz uzyskać dostęp do filmów, plików muzycznych i list odtwarzania za pomocą pilota.
Niskie zużycie energii

Wszystkie zaawansowane funkcje nowych telewizorów wprowadzono zachowując bardzo rygorystyczne standardy ekologiczne. Dzięki temu urządzenia charakteryzują się niskim zużyciem energii. Telewizory serii 9000 z nadwyżką spełniają wymogi Eco Label i są najbardziej ekologicznymi telewizorami Full HD LED od Samsunga.

Telewizory Samsung LED TV seria 9000 są dostępne w wybranych sklepach na terenie Polski w sugerowanych cenach detalicznych: 19 999 zł za model 46 cali oraz 24 999 zł za model 55 cali.

podobne treści

 • leszcz

  Technologia nabrała i nabiera coraz większej szybkości , tak jak kiedyś zmieniało się telewizor raz na 15 lat tak teraz by trzeba bylo go zmieniac raz na 2 lata ,a co za rok za dwa tego nawet futurysci nie przewidza tak samo jak nikt nie spodziewał sie 3D w tv.

 • mosquitos

  tego samsunga juz od paru tygodni w wiekszych sklepach siostrzanych sklepowi nie dla idiotow mozna spotkac.

 • Adam Rogowski

  3D w telewizji było od lat 80tych :) W technologi anaglifowej, ale było. Co prawda nie znane mi są przypadki takich transmisji, aczkolwiek wczesne gry 3D squaresoftu na NES’a miały odpowiedni tryb (jeśli dobrze pamiętam podczas gry trzeba było wcisnąć select na padzie).

 • lw15

  20000 ?!?! oszaleli.
  Bardzo zbliżone możliwościami jest seria 6500 za 3300 zł.
  Skypa – nie ma a ta srebrna ramka to koszmar.
  poza tym dobry sprzęt, ale ta cena to nieporozumienie.