gadżetyWiadomość główna

Najbardziej bezsensowne gadżety świata

Bo nie wszystko złoto, co się świeci i nie wszystko fajne, co jest gadżetem. I na potwierdzenie tej, mimo wszystko dość oczywistej tezy, mamy dla was kilka dowodów.

Sztuczny szyberdach

O tym, że szyberdach czasami się przydaje, wiedzą wszyscy właściciele samochodów (bez klimatyzacji), ale także ci, którzy chociaż raz samochodem (bez klimatyzacji) jechali, zwłaszcza przy takich temperaturach, jakie panują ostatnio w naszym pięknym kraju. Szyberdachy nie są jednak zbyt ładne. A sztuczne szyberdachy biorą tę ich drugą cechę, nie wprowadzając przy tym do tego równania jakiejkolwiek przewiewności.

Podwójne buty

Dzięki nim chodzenie tyłem będzie równie wygodne co chodzenie przodem, przynajmniej w kwestiach obuwniczych. Bo w kwestii wygody ogólnej, wciąż pozostanie za nim, ekhm, daleko w tyle.

PrivateLaptopViewer

Teraz już nikt nie będzie podglądał tego, co robisz na swoim komputerze przenośnym! Choć jakby się nad tym zastanowić, to chyba znalazłyby się mimo wszystko prostsze sposoby, by tego uniknąć…

Szczoteczka do zębów na USB

Ciężko nam wyobrazić sobie kogoś, kto chciałby myć zęby nad klawiaturą. Chyba że miałby do tego jeszcze podłączany przez USB zlew.

Walizkowa toaleta

Według niektórych poważny dowód na to, że człowiek jest w stanie wymyślić, a nawet – co gorsza – skontruować niemalże wszystko. Według innych, ostateczny dowód z kolei na to, że jako gatunek zasłużyliśmy na wyginięcie. Natychmiast.

LED-owe podświetlenie wody w kranie

Jeśli woda jest czerwona – znaczy że gorąca. Jeśli niebieska – zimna. Człowiek znakomicie radził sobie przed wymyśleniem tego gadżetu. Choćby przy pomocy starej, dobrej pary unoszącej się znad zlewu przy odkręconej zbyt ciepłej wodzie.

Laserowe nożyczki

Kiedyś, żeby coś równo ciąć, wystarczyła odrobinu talentu manualnego, niezły wzrok i przyzwoita koordynacja na linii ręka-oko. Teraz potrzebny jest do tego najwyraźniej laserowy celownik jak ten stosowany przez amerykańskich komandosów.

Armpit TV

Nie ma to jak zapewniać rozrywkę współpasażerom w środkach komunikacji. Choć ludzie patrzący się na naszą pachę zapewne są po pewnym czasie dość irytujący.

podobne treści