ciekawostkinaukanews

Nafaszerowane czujnikami body niemowlęce powie, co czuje dziecko

Rodzice nowo narodzonego berbecia często z bezradnością wpatrują się płaczące niemowlę, zastanawiając się, czego potrzebuje. Wkrótce będą mogli się tego dowiedzieć dzięki ubranku Exmobaby.

Czujniki wszyte w Exmobaby rejestrują puls, temperaturę ciała i ruchy dziecka. Dane są przesyłane bezprzewodowo przez nadajnik ZigBee do peceta z systemem Windows, gdzie są zapisywane i analizowane. System wysyła smsy i emaile, gdy stan dziecka wymaga uwagi.

Brzmi dziwacznie? Nie zmienia to faktu, że początkujący rodzice, którzy często czują się naprawdę bezradni, mogą się takim produktem zainteresować. Na razie Exmobaby przechodzi badania na oddziałach pediatrycznych amerykańskich szpitali, ale jeśli Food and Drug Administration dopuści ubranko na rynek, każdy w USA będzie mógł się w nie zaopatrzyć.

Producenci body, firma Exmovere Holdings, obiecują, że czujniki są odpowiednio pomyślane, by dostarczać informacji o pobudzeniu dziecka oraz jego aktualnym nastroju. Do czynienia tego rodzaju ustaleń ma wystarczać właśnie analiza akcji serca czy temperatury ciała pod warunkiem, że system ma historię danych dotyczących niemowlęcia i „nauczył się” temperamentu konkretnego bobasa. Im więcej danych, tym dokładniejsze odczyty emocji dają algorytmy w systemie. Zatem, owszem, system będzie w stanie informować, że dziecko należy po prostu próbować utulić.

Czy Exmobaby wychowa nasze potomstwo? Niezupełnie, obecna wersja ubranka przeznaczona jest tylko dla maluchów, które nie skończyły roku.

Nie podano jeszcze ceny urządzenia, natomiast wiemy, jak będzie wyglądać:

[Exmobaby, Geek, zdjęcie główne: Golden Pixels LLC /Shutterstock]

podobne treści