film

Nadejdzie dzień, kiedy sztuczna inteligencja spojrzy na nas jak na skamieliny. Zwiastun Ex Machina

Przerażającą wizję przyszłości, w której sztuczna inteligencja zyskuje intelektualną przewagę nad rodzajem ludzkim przedstawiano już wielokrotnie. Nie szukając daleko wystarczy spojrzeć na produkcję Autómata Gabe Ibáñeza, której debiut miał miejsce na początku tego miesiąca. Nie zmienia to jednak faktu, że debiut reżyserski Alexa Garlanda budzi spore zainteresowanie i po długim czasie oczekiwania zadebiutował wreszcie zwiastun Ex Machiny.

Zapowiedź zaplanowanej na przyszły rok premiery do zobaczenia poniżej:

 

Caleb (Domhnall Gleeson) jest dwudziestoparoletnim programistą w największej korporacji internetowej, któremu udaje się wygrać konkurs, nagrodą w którym jest spędzenie tygodnia w górskiej posiadłości prezesa firmy, Nathana (Oscar Isaac). Po przybyciu na oddalone od cywilizacji miejsce okazuje się jednak, że Caleb będzie musiał uczestniczyć w dziwnym i zarazem fascynującym eksperymencie, prowadząc interakcję z pierwszą prawdziwą sztuczną inteligencją, umieszczoną w ciele żeńskiego robota.

To, co może zachęcać do wybrania się na Ex Machina do kina to zdecydowana większość scenariuszów debiutującego w roli reżysera Alexa Garlanda. Zachęcić może także obsada widowiska. Obok przygotowującymi się do pracy nad Epizodem VII Domhnallem Gleesonem (FrankPrawdziwe męstwo) i Jasonem Isaacem (Co jest grane, Davis?, Drive), w filmie zagrają Alicia Vikander (Till det som ar vackert, Anna Karenina), Chelsea Li (Skyfall, Czas na miłość), Corey Johnson (Kapitan Phillips, Szeregowiec Ryan), Sonoya Mizuno (Venus in Eros) oraz debiutująca Sammara A. Templeman. Premiera Ex Machina zaplanowana została na styczeń 2015 roku, a w Polsce film zobaczyć będzie można 20 marca przyszłego roku.

podobne treści