film

Nadciąga sztorm. Zwiastun dramatu biograficznego The Finest Hours

W sieci zadebiutował pierwszy zwiastun The Finest Hours, dramatu opartego na prawdziwej historii, która miała miejsce podczas jednego z najstraszliwszych sztormów na wschodnich wodach Stanów Zjednoczonych. Zapowiedź produkcji z gwiazdorską obsadą, której przewodzą Chris Pine i Eric Bana zobaczyć można poniżej:

 

18 lutego 1952 roku sztorm uderzył we wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych. SS Pendelton, tankowiec T-2, którego celem podróży był Boston, został dosłownie rozerwany na pół, więżąc przy tym ponad trzydziestu marynarzy na pokładzie zmierzającego na dno statku. Inżynier Ray Sybert, jako najwyższy rangą oficer bierze na swoje barki odpowiedzialność za załogę. W międzyczasie do Chatham, Massachusetts dociera informacja o tragedii i Daniel Cluff wysyła na ratunek załogę, która później trafi do historii Straży Nabrzeżnej jako jedna z najbardziej odważnych misji ratunkowych w dziejach organizacji.

Obok Chrisa Pine’a (Star Trek, Jack Ryan: Teoria chaosu) i Erica Bany (Mój ojciec i ja, Helikopter w ogniu), w produkcji wystąpią Casey Affleck (Gdzie jesteś, Amando, Buntownik z wyboru), Ben Foster (Kontrabanda, 3:10 do Yumy), Graham McTavish (Hobbit, John Rambo), Rachel Brosnahan (seriale House of Cards i Manhattan), Kyle Gallner (Udręczeni, Snajper), Michael Raymond-James (Jack Reacher: Jednym strzałem, serial Czysta krew) oraz John Magaro (Kapitan Phillips, Niezłomny). Premiera reżyserowanego przez Craiga Gillespie (Ramię za milion dolarów, Miłość Larsa) filmu zaplanowana została na 29 stycznia 2016 roku. Nie wiadomo, kiedy produkcja zadebiutuje w polskich kinach.

podobne treści