film

Nadchodzi wojna. Pierwsza zapowiedź filmowej adaptacji Warcraft

Zaplanowana na przyszyły czerwiec premiera doczekała się oficjalnej zapowiedzi. Co prawda reklama bazującej na serii kultowych gier komputerowych produkcji jest dosyć krótka, za to pokazuje, na czym skupiał będzie się Warcfart i informuje jednocześnie, że pierwszy zwiastun zadebiutuje już w najbliższy piątek. Zapowiedź filmu fantasy opartego o gry firmy Blizzard zobaczyć można poniżej:

 

Warcraft największą gwiazdą produkcji bez wątpienia jest Dominic Cooper. Aktorowi, którego niedawno widzowie mogli oglądać w Need for Speed, przypadła rola króla Llane Wrynna, lidera Stormwind, stolicy Przymierza. Rola ukochanej Wrynna,Lady Tarii trafiła do Ruth Neggi. Aktorkę można oglądać w serialu Agenci S.H.I.E.L.Da parę lat temu zagrała u boku Brada Pitta w  post-apokaliptycznym World War ZRobert Kazinsky zagra potężnego orka Orgrima, prawą rękę Durotana. Zyskał sobie umiarkowaną popularność serialem Czysta krew, a ostatnio okazję oglądać tego aktora w filmie przyszło widzom w Pacific RimToby Kebbell to laureat nagrody BIFA za rolę w Control, a poza tym widzowie znać go mogą z filmów takich jak Rock’N’Rolla czy Gniew tytanów. W Warcraft wcieli się w Durotana, lidera Hordy. Ben Foster zagra Medivha, znanego jako „strażnik Azeroth” i najpotężniejszy mag na świecie. Aktor najbardziej znany jest widzom za role w dramacie wojennym W imieniu armii oraz remake’u 15:10 do Yumy, gdzie grał obok Russella Crowe’a i Christiana Bale’a. Rola Anduina Lothara, przywódcy Przymierza, przypadła Travisowi Fimmelowi, który przygodę z kinem zaczął stosunkowo niedawno, bo w 2003 roku serialem Tarzan na Manhattanie, a teraz jest jedną z gwiazd Wikingów. Rola Garony, rozdartej pomiędzy stronami konfliktu postaci, która musi zdecydować, po której z nich się opowiada, przypadła Pauli Patton – najlepiej kojarzyć się będzie widzom z produkcją sprzed dwóch lat, Mission: Impossible – Ghost Protocol lub Deja Vu, gdzie grała u boku Denzela Washingtona. W produkcji pojawi się także Khadgar, utalentowany, młody mag, którego zagra Ben Schnetzer.  Najlepiej kojarzony może być ze swojej roli w Złodziejce książek oraz gościnnych występów w serialu Happy Town. Nie zabraknie również legendarnego wojownika, orka Blackhand, którego na ekran przeniesie Clancy Brown. Amerykanin ostatnio pojawił się gościnnie w serialu The Flash, a wcześniej występował w takich produkcjach jak Skazani na Shawshank czy Żołnierze kosmosuDaniel Wu, który znany może być widzom z ubiegłorocznego Europa Report, zagra Gul’Dana, pierwszego czarnoksiężnika i założyciela Hordy.

Reżyserem filmu jest Duncan Jones (Kod Nieśmiertelności, Moon), a scenariusz przygotowali Charles Leavitt (K-Pax, Krwawy Diament) i Chris Metzen (pisał historie Diablo, Diablo 3 oraz obu części StarCraft). Film będzie się skupiał na historii z oryginalnych strategii czasu rzeczywistego o tym samym tytule, czyli na konflikcie pomiędzy Durotanem a Anduinem Lotharem, bohaterami odpowiednio orczej i ludzkiej rasy. Premiera produkcji zaplanowana została na 10 czerwca 2016 roku.

podobne treści