news

Nadchodzi rewolucja?

Według Bloomberga, szykuje się rewolucja w podejściu do stremingu filmów w domu. Sony, Warner Bros. i Walt Disney podobno rozmawiają nad nowym rozwiązaniem umożliwiającym dostęp do filmów w domu niedługo po ich wejściu na ekrany kin… To byłoby coś. Oczywiście kina są super, ale nie zawsze ma się na nie czas, ochotę i możliwości. A opcja świeżego filmu z poziomu kanapy ma być dostępna za około 30 dolarów na początek. Rzecz jasna to jedynie pierwsza wycena takiej usługi.

Wytwórnie negocjują z firmą In Demand o możliwości udostępniania filmów użytkowników na długo przed ich ukazywaniem się na DVD. Disneyowi zależy podobno najbardziej na streamingu na Xboxa i PlayStation 3. Sony ma za sobą pierwsze dwie próby takiego przedsięwzięcia (przy filmach HancockKlopsiki i nne zjawiska pogodowe), wtedy liczono za nie po 25 dolarów. 

Zobaczymy, jak taka usługa wpłynie na rentowność kin. Być może szykuje się na horyzoncie rewolucja na miarę pojawienia się telewizji dawno, dawno temu. Kiedy jeszcze nie było Google i gdy nikomu nie śniło się o Facebooku… [Brian Barrett/giz, Bloomberg]

podobne treści