grynewsWiadomości promowane

Nadchodzi nowy Deus Ex!

David Anfossi, szef studia Eidos Monteral poinformował świat w oficjalnym komunikacie prasowym, że premiera wersji reżyserskiej Deus Ex: Bunt ludzkości odbędzie się 22 października tego roku. Jednak najważniejsza informacja pojawia się w dalszej części notatki.

Nowy szef kanadyjskiego studia przekazuje bowiem informację o tym, że… kolejna gra z serii Deus Ex jest już w początkowych fazach produkcji, zarówno na komputery osobiste, jak i konsole. Z pewnością news rozejdzie się między fanami serii jak świeże bułeczki, gdyż na forach internetowych czy portalach społecznościowych gracze już od dnia premiery Deus Ex: Bunt Ludzkości żądali stworzenia kolejnej części. Gra jest już tworzona przez zespół, którego większość członków pracowała nad stworzeniem gry o przygodach Adama Jensena z 2011 roku.
Anfossi pisze o kolejnej grze jako o części projektu Deus Ex: Universe , który ma łączyć ze sobą wszystkie części gry. Poniżej wypowiedź szefa Eidos Montreal na temat nowej gry i Deus Ex: Universe:

Jestem bardzo podekscytowany, mogąc poinformować was o tym, że pracujemy nad ambitnym projektem, który nazwaliśmy Deus Ex: Universe. Pomysł polega na tym, by stworzyć ciągły, rozszerzający się i połączony świat gry zbudowany w oparciu o podstawowe części gry. Z naszej strony, jako studia, jest to zobowiązanie do dostarczenia wartościowej treści, która wykracza poza założenia zwykłej franczyzy oraz do stworzenia głęboko zakorzenionej fabuły, która połączy kilka gier z serii Deus Ex, dostarczając graczom bogatszych i głębszych wrażeń niż kiedykolwiek. Projekt Deus Ex: Universe będzie zawierał kilka gier na PC i konsole, będzie też wzbogacony o serie gier i projektów, które trafią na tablety i smartfony.  Pojawią się książki, komiksy, etc… Mogliście widzieć w ostatnich dniach nazwę Deus Ex: Universe pojawiającą się w prasie. Więc o to tutaj chodzi.

Jestem dumny, mogąc potwierdzić, że prace nad Deus Ex: Universe rozpoczęliśmy od nowej gry na PC i na konsole nowej generacji. Jesteśmy podekscytowani tym tematem w studiu i chciałem was poinformować, że większość ekipy, która odpowiada za Deus Ex: Bunt Ludzkości już pracuje ciężko nad następną grą. Cztery lata zajęło nam nauczenie się, jak tworzyć wyjątkowy klimat serii Deus Ex, który Bunt Ludzkości niewątpliwie posiada i bardzo istotne jest dla mnie, by nasze doświadczenie przełożyło się na całą serię (…).

Mam nadzieję że jesteście podekscytowani przyszłością gry, którą my uwielbiamy. Nadchodzi nowa generacja Deus Ex. To dopiero początek, więc nie oczekujcie natłoku nowych informacji, ale chciałem, byście wiedzieli. Jestem podekscytowany jako twórca, ale również jako gracz!

Anfossi zamieścił również concept art (do zobaczenia poniżej) z next-genowej gry Deus ex, która pokazuje transhumanistyczną segregację, co ma być głównym motywem następnej gry. Obraz pokazuje ghetto, zbudowane, by oddzielić od siebie klasy społeczne.

 

 

 

 

 

 

 

 

podobne treści