news

Nadchodzi LG Optimus Sol, „najtańszy smartfon z ekranem AMOLED”

Przyzwyczailiśmy się już do naprowadzających nas na właściwości smartfonów nazw nadawanych im przez producentów. Rekordzistą jest HTC, lecz LG nie chce być gorszy – ich najnowszy gadżet z Piercznikiem na pokładzie nazywa się Sol, co po hiszpańsku znaczy Słońce.

Optimus Sol, zwany również E730, a po trafieniu do Polski (premiera w Europie jest planowana na połowę września) stanie się Swiftem Sol, posiada 3,8-calowy wyświetlacz WVGA typu „Ultra AMOLED”, który po części tłumaczy nazwę smartfonu od LG. Osoby ceniące zawsze dobrze widoczną treść wyświetlającą się na ekranie smartfonów z pewnością zainteresuje również obecność 1GHz procesora i 5MPx matrycy ukrytych w smukłej obudowie mierzącej 9,8 milimetrów grubości.

LG chwali się zastosowaniem nowej technologii wyświetlania obrazu – to dzięki Dark UI akumulator w telefonie ma żyć od 20 do 30 procent dłużej niż zwykle. Optimus Sol zostanie wyprodukowany w trzech wersjach kolorystycznych: czarnej (widocznej na załączonym filmie), białej i tytanowej. [LG Blog]

podobne treści