filmnews

Nadchodzi Apokalipsa. Bryan Singer podaje tytuł kolejnej części X-Men

Pomimo tego, że X-Men: Przeszłość, która nadejdzie wciąż jest na etapie produkcji, reżyser Bryan Singer już ujawnia, że w 2016 roku pojawi się kolejna część, zatytułowana X Men: Apocalypse. Wstępna data premiery filmu ma być ustalona na dzień 27 maja 2016 roku.

 

Nie będzie to jednak pierwszy z filmów o superbohaterach, jaki pojawi się w tym roku, gdyż wcześniej zaplanowany jest projekt Marvela, który na razie pozostaje bez tytułu, z datą premiery ustaloną na 6 maja. X-Men: Apocalypse pojawi się za to przed Amazing Spider-Man 3, który wejdzie do kin 10 czerwca. Zapowiada się na to, że fani superbohaterów będą mieli co robić.

Apocalypse to starożytny mutant, który pierwszy raz pojawił się w komiksie Marvela w roku 1986, stworzony przez Louise Simonson. Zrodzony 5000 lat temu, porzucony jako noworodek z powodu swojej nienaturalnej, szarej skóry i niebieskich ust. Mutant ten posiada przeróżne umiejętności, w tym kontrolę nad własnym układem molekularnym, co, w prostych słowach, pozwala mu na zmianę formy, przez co może stać się niesamowicie giętki, lub poprawić swoje umiejętności fizyczne, przeistoczyć swoje kończyny w broń, lub skrzydła, a także regenerować jakiekolwiek uszkodzenia które jego ciało odniosło. W późniejszych latach Apocalypse chce zniszczyć Thora, który, jak przepowiedział były mistrz złego mutanta, będzie sprawiał spore problemy, co może sugerować, że już niedługo widzowie dostaną to, czego oczekują już od dłuższego czasu, czyli połączenie dwóch sag filmowych, które przynoszą ogromne zyski studiu Marvel.

Mimo wszystko, na film przyjdzie widzom czekać ponad dwa lata, a na razie ekscytować się kolejną częścią, czyli X-Men: Przeszłość, która nadejdzie. W filmie występują Hugh Jackman, Patrick Stewart, James McAvoy, Michael Fassbender, Ian McKellen, Jennifer Lawrence, Nicholas Hoult, Anna Paquin, Shawn Ashmore, Ellen Page, Peter Dinklage, Omar Sy, Halle Berry, Daniel Cudmore, Booboo Stewart, Fan Bingbing, Adam Canto, Evan Peters, Josh Helman i Lucas Till. Polska premiera zapowiedziana jest na 23 maja 2014 roku, a dla przypomnienia zwiastun:

 

podobne treści