biznesgry

Na warszawskiej giełdzie pojawi się indeks WIG.Games

Polska branża gier wideo radzi sobie coraz lepiej. I od dawna nie jest już tylko domeną zapaleńców, teraz to już poważny biznes. Najlepiej odzwierciedla specjalny indeks giełdowy, który niebawem powstanie na warszawskim parkiecie.

Od 18 marca Warszawska Giełda Papierów Wartościowych publikować będzie nowy indeks giełdowy o nazwie WIG.Games, który będzie śledził poczynania spółek z segmentu gier wideo publikowanych na warszawskiej giełdzie. Na początku w skład indeksu wejdzie 5 spółek: CD Projekt, 11 bit studios, Ten Square Games, PlayWay oraz CI Games.

Oczywiście największą jego część stanowić będą notowania CD Projekt, które stanowić będą prawie połowę obrotu w WIG.Games. Drugą będzie istotną spółką będzie 11 bit studiosBIT, któremu odpowiadać będzie ponad jedna czwarta obrotów. Pozostałe trzy spółki reprezentować będą resztę obrotów.

Nowy indeks jest częścią szerszego ruchu GPW, która zwiększa ilość indeksów makrosektorowych. W ich ramach ujęte będą mogły być tylko spółki notowane już w indeksach WIG20, mWIG40 lub sWIG80, a w ich składzie znajdzie się po 5 spółek. Wraz z WIG.Games zadebiutują także indeksy surowcowo-energetyczny, finansowo-ubezpieczeniowy oraz chemiczno-paliwowy.

Ilustracja: Flickr/QuoteInstepctor.com

podobne treści