tablety

Na stronach Best Buy nowy Nexus 7 jest już dostępny w przedsprzedaży

Google nie zdążyło jeszcze dobrze pokazać następcy Nexusa 7, a na stronach Best Buy już teraz można zamówić ten tablet.

Jakby mało było tego, że z amerykańskiej sieci Best Buy wyciekły zdjęcia ulotki zawierającej specyfikacje następcy Nexusa 7, mieszkańcy USA już teraz mogą zamówić ten tablet w przedsprzedaży. Wygląda na to, że wszystkie wcześniejsze informacje na temat tego tabletu się sprawdzą a dzisiejsza prezentacja będzie jedynie formalnością. Zwłaszcza, że Android Police już zdążyło zdobyć jeden egzemplarz tego urządzenia. Niestety nadal nie wiadomo kiedy konkretnie tablet pojawi się na rynku ale Google powinno rzucić dziś trochę światła na tę sprawę.

Best Buy potwierdza specyfikacje techniczne tabletu, które wyciekły już wcześniej. Urządzenie będzie więc wyposażone w ekran o rozdzielczości 1920 na 1200, 323 piksele na cal. W obudowie znajdzie się miejsce na 2GB pamięci RAM, procesor Qualcomm Snapdragon S4 Pro 8064 taktowany 1,5 GHz oraz grafikę Adreno 320. Urządzenie będzie działało pod kontrolą Androida 4.3, który, tak jak poprzednia wersja, nazywany jest przez Google Jelly Bean.

Jeśli chodzi o porty i łączność, tegoroczna wersja Nexusa 7 wyposażona zostanie w WiFi, Bluetootha 4.0, port micro USB i gniazdo minijack. W ofercie nie znalazła się wzmianka na temat wsparcia dla 3G, można się więc spodziewać, że model wyposażony w modem komórkowy pojawi się później. Nie ma także żadnej wzmianki na temat wsparcia dla NFC.

Kamera zamontowana z tyłu urządzenia ma mieć 5 megapikseli a sam tablet sprzedawany będzie w dwóch wersjach – 16GB i 32 GB – w cenach odpowiednio 229,99 dolarów i 269,99 dolarów.

podobne treści