news

Na gorąco – HP, Intel oraz Microsoft dla edukacji

Właśnie przed chwilą wróciłem z prezentacji trzech gigantów, którzy postanowili ułatwić życie biednym studentom, ich nauczycielom oraz naukowcom. Wybrani przedstawiciele prasy zostali zaproszeni do odpicowanej ciężarówki HP, w której pokazywano najciekawsze nowości dedykowane edukacji.

Nie da się ukryć, że pierwsze skrzypce grał przedstawiciel HP. Z jego prezentacji można wyciągnąć kilka słów kluczowych: notebooki elitebook, MultiSeat oraz stacje robocze. Biznesowe laptopy HP są popularne i powszechnie znane. Ciekawym elementem pokazu było stanie na jednym z modeli – faktycznie, są dość wytrzymałe. Nawet po długim postoju komputerowi nic się nie stało a to tylko jedna z technologii, które zwiększają wytrzymałość elitebooków – jest jeszcze specjalne mocowanie matrycy oraz blokada głowicy dysku twardego.

Stacje robocze, to wynalazki przeznaczone dla naprawdę wymagających użytkowników – dużych firm oraz uczelni, oczekujących dużej wydajności. Oprócz high-endowych bebechów, oferują one dwie ciekawe opcje. Karty nVidia Tesla wspomagające obliczanie oraz ekrany LCD z technologią Dreamcolor, dzięki której możliwe jest wyświetlanie obrazu o jakości zbliżonej do tej, którą pamiętamy z monitorów CRT.

Na koniec pozostawiłem coś ekstra – MultiSeat Computing. Jest to nowatorskie rozwiązanie HP, które w skrócie można opisać jako wielostanowiskowe przetwarzanie danych w praktyce. Do jednej (i mocnarnej) jednostki centralnej, działającej pod systemem Windows Multipoint Serwer, możemy, za pomocą USB, podłączyć od 5 do 9 stanowisk. Wystarczy jedynie dokupić kilka małych, „magicznych” pudełek z zestawem odpowiednich portów.

Więcej o tej konferencji będziecie mogli dowiedzieć się już niedługo, oglądając nasze materiały wideo, które są obecnie w przygotowaniu.  

podobne treści