news

Na dole zepsutych schodów ruchomych usypała się sterta ludzi

Schody ruchome na stacji metra w Waszyngtonie doznały niekontrolowanego
przyspieszenia. Skutki wyglądają nieco komicznie, ale uczestnikom
zdarzenia na pewno nie było do śmiechu. Awarię zaczyna być widać od 0.30 minuty. Na początku większości pasażerów udawało się lądować na własnych nogach i odbiegać, ale gdy pierwsza osoba straciła równowagę, zrobiła zaczątek usypiska.

Przyczyną usterki był niedziałający mechanizm wyłączający schody. [BuzzFeed]

podobne treści

  • kuba.plazma

    zachowują się jak mrówki

  • stachurka

    Przyczyną uszkodzenia nie mógł być mechanizm wyłączający gdyż takowy nie istnieje, schody takie wyposażone są w silnik najczęściej 3 fazowy, który posiada regulator tyrystorowy, starsze modele układ trójkąt-gwiazda czyli dwubiegowy, a na silniku znajduje się hamulec który po wciśnięciu przycisku awaryjnego zatrzymania natychmiast zatrzymuje „schody”.
    Więc na 100% uszkodzenie tyrystorowego regulatora prędkości, schody takie nie mają hamulca nadprędkościowego w przeciwieństwie do np. wind które takowy posiadają i jak winda przyśpieszy ponad limit to ją automatycznie zatrzyma.
    A przycisk stop odcina zasilanie od silnika więc muszą się zatrzymać, a hamulec to jest elektromagnes przeciwdziałający sprężynie, dlatego jak braknie prądu to też natychmiast się zatrzymują.