news

Na dobry początek roku szkolnego…

Nie dość, że dzisiaj 1 września, to jeszcze pogoda pozostawia naprawdę wiele do życzenia. Pada od rana, jest zimno, żal wystawić na dwór psa, a pomyślcie, jak wielki ból musiał towarzyszyć dzisiejszej wizycie w szkole…

Do tego od dziś tak już do końca roku szkolnego. Serdecznie współczujemy, ale na pocieszenie i zachętę do nauki proponujemy historię doktora Yoshiro Nakamatsu – zwanego w Stanach Nakamats (co i tak nie zmienia faktu, że to nazwisko oznacza dosłownie „środek wioski”). Doktor podaje się za autora ponad 3 tysięcy wynalazków takich jak: maszyny do karaoke, dyskietki, odtwarzacze kompaktowe, zegarki elektroniczne, silniki na wodór, a nawet buty na sprężynującej podeszwie, niezwykłe kije do golfa czy fotele o niezwykłych designie. 

Można rzec, co to dla doktora Nakamats – wynalazł pewnie o wiele więcej. W końcu Thomas Edison może poszczycić się jedynie marnym tysiącem własnych odkryć. Doktor wymyśla jak najęty, ale po pierwsze warto obejrzeć filmik z nim, a po drugie – gdy się uważa w szkole, to może choć z jeden z takich patentów będzie do wymyślenia przez Was. Czego serdecznie życzymy wszystkim pierwszo-, drugo-, trzecio- i wszystkim innym klasistom. 

[Motherboard]

Zdjęcie pochodzi ze strony NakaMats.

podobne treści

  • wadera666

    nie czaje