news

N8 + mikroskop = majstersztyk

9-milimetrowe figurki drukowane przy użyciu drukarki 3D. 50 różnych modeli w zależności od sceny. Malowane ręcznie pod ogromnym szkłem powiększającym i przy wstrzymywaniu powietrza, żeby nawet przez chwilę nie zadrżała ręka. Do tego Nokia N8 z przystawką w postaci mikroskopu CellScope. Efekt – powalający! Musicie to zobaczyć!

Nowa Nokia N8 już niedługo trafi do pierwszych odbiorców, ale jak na razie można podziwiać jej możliwości na przykładzie tego filmiku. Grupa techników od animacji poklatkowej stworzyła projekt o wdzięcznej nazwie „Dot” (czyli „Kropka”, „Kropeczka”) i opowiedziała w nim historię pewnej maleńkiej dziewczynki uciekającej przed zwijającym się dywanem. 

Z wypowiedzi twórców filmiku największe wrażenie zrobił na mnie fakt, że dzięki takiemu mikroskopowi, będzie można przesyłać zdjęcia komórek krwi z jakiegoś odległego miejsca na świecie (przykładem była wioska w Ugandzie), wprost do laboratorium do dalszej konsultacji. Nieprawdopodobne możliwości kryją się w takim sprzęcie. Poświęćcie temu nagraniu chwilę, naprawdę warto. Mimo że można mieć zastrzeżenia co do samej N8 i użytego w niej Symbiana, to „Dot” jest dziełem na mistrzowskim poziomie. [PopSci i TechRadar]

Animacja:

Materiał z produkcji i wypowiedzi twórców:

podobne treści

  • miko235

    Super!!