aplikacjenews

N26 wchodzi do Polski

Zwykle bankowość internetowa jest tylko jednym z obszarów działalności tradycyjnych banków. W przypadku banku N26, bankowość internetowa jest podstawą, ponieważ nie ma on żadnych oddziałów. A od dziś wyrusza na podbój Polski.

N26 to prężnie rozwijający się niemiecki startup, który już po kilku latach działalności może poszczycić się ponad milionem klientów w Unii Europejskiej, a do roku 2020 planuje zdobyć ich pięć. Początkowo usługa finansowa, później pełnoprawny bank z odpowiednią licencją, N26 wyrusza od dziś na podbój Polski. Jego oferta jest o tyle interesująca, że wszystkie operacje, łącznie z założeniem konta bankowego, można wykonać z poziomu smartphone’u.

Rachunek w N26 prowadzony jest w euro, a jego właściciel otrzyma do niego bezpłatnie kartę debetową Mastercard. Klienci mogą wybierać pomiędzy bezpłatnym kontem standardowym, kontem biznesowym. Klienci N26 mogą dokonywać wszelkich operacji za pomocą odpowiedniej aplikacji.

Darmowe konto standardowe w N26 skierowane do osób, które często podróżują, mieszkają lub pracują za granicą i chcą szybko wysyłać pieniądze na inne rachunki bankowe. Konto biznesowy przeznaczone jest głównie dla osób samozatrudnionych. N26 zachwala je podkreślając, że dzięki niemu mogą oni łatwo odbierać płatności od partnerów biznesowych za granicą na rachunek bankowy prowadzony w euro.

Jednocześnie z Polską, N26 wkracza na rynki Danii, Norwegii i Szwecji. Jeszcze w tym roku firma planuje zacząć świadczyć swoje usługi w Liechtensteinie i na Islandii.

Ilustracja: N26

podobne treści