gadżetynewssmartfony

MWC: Nubia Alpha czyli smartphone na nadgarstku


Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, podczas tegorocznych targów MWC zaprezentowano futurystyczny smartwatch Nubia Alpha.

We wrześniu ubiegłego roku chińska firma Nubia, pierwotnie założona przez ZTE, ale obecnie będąca osobnym przedsiębiorstwem, zaprezentowała prototyp swojego „smart zegarka”, który zacierał linie między tą formą, a telefonem komórkowym. Nie on pierwszy, ale w tym wypadku mówimy o bransoletce, która prawie cała składa się z elastycznego ekranu.

W ciągu ostatnich sześciu miesięcy Nubia dopracowała zapowiadane we wrześniu urządzenie do tego stopnia, że teraz firma mogła pokazać wersję produkcyjną zegarka Alpha. Jak podaje producent, Nubia Alpha pojawi się w sklepach już w kwietniu tego roku (w Europie niestety trochę później), a jego cena ustalona została na 450 euro za podstawowy model, a model z modemem LTE ma kosztować 100 euro więcej.

Jednak to nie cena najbardziej wyróżniać będzie Nubię Alpha na rynku. Jej najbardziej rzucającą się w oczy cechą jest oczywiście elastyczny ekran OLED o przekątnej 4 celi i rozdzielczości 960 na 192, który został podobno przetestowany i może zostać zgięty około 100 tysięcy razy. Sercem zegarka jest układ Snapdragon Wear 2100, który wspomagany jest przez 1 GB pamięci RAM. Wbudowana bateria ma pojemność 500 mAh.

W Nubii Alpha zmieściły się również moduły Wi-Fi, Bluetooth, kamera 5 megapikseli oraz opcjonalny modem LTE z e-SIM. Ciekawym rozwiązaniem jest również wsparcie dla gestów, które można będzie wykonywać w pewnej odległości od urządzenia.

Ilustracja: Nubia

podobne treści