gadżetynews

MWC: Microsoft prezentuje HoloLens 2

Podczas trwających właśnie targów Mobile World Congres Microsoft zorganizował konferencję, na której zaprezentowano nowości, jakie Redmond zamierza zaproponować swoim partnerom i klientom.

A tych będzie w najbliższym czasie kilka, a druga edycja gogli HoloLens jest tylko jedną z nich. Choć bez wątpienia najbardziej ekscytującą.

Pierwsza wersja HoloLens zaprezentowana została przez Microsoft jeszcze w roku 2016 i w ciągu trzech lat rozwoju trafiła do wielu instytucji, między innymi do NASA, w których wykorzystywana jest w profesjonalnych zastosowaniach wymagających połączenia rzeczywistości z obrazowaniem komputerowym. Od jakiegoś czasu pojawiały się jednak doniesienia o tym, że Microsoft planuje wypuścić drugą odsłonę swoich gogli rozszerzonej rzeczywistości. I rzeczywiście, podczas tegorocznych targów MWC gigant z Redmond zaprezentował gogle HoloLens 2.

Nie jest to jednak wersja przeznaczona na rynek konsumencki. Microsoft oczywiście nie porzuca tego segmentu całkowicie, ale jednak na razie jest to rozwiązanie zbyt drogie, by zainteresowały się nim szersze masy. Za to profesjonaliści, tacy jak na przykład architekci, lekarze czy projektanci mogą uznać, że wydatek 3500 dolarów na gogle może być uzasadniony. Na to, by technologia HoloLens trafiła pod strzechy musimy jeszcze poczekać.

Podczas konferencji Microsoftu padło też dużo słów na temat rozwiązań chmurowych, a Redmond zaprezentowało też Azure Kinect DK, czyli zestaw deweloperski z zaawansowanymi czujnikami, dzięki któremu będzie można projektować różne rozwiązania z zakresu rzeczywistości rozszerzonej.

Ilustracja: Microsoft

podobne treści