film

Musimy zjednoczyć siły. Warcraft z pierwszym oficjalnym zwiastunem

Zgodnie z zapowiedziami, studio Blizzard zaprezentowało podczas BlizzConu pierwszy oficjalny zwiastun nadchodzącej megaprodukcji. Sądząc po wideo, Warcraft ma szanse, by być pierwszym filmem opartym na grze komputerowej, który nie zostanie zmieszany z błotem przez recenzentów. Na horyzoncie jest oczywiście jeszcze Assassin’s Creed z udziałem Michaela Fassbendera, jednak obraz stworzony na podstawie produktów firmy Ubisoft zadebiutuje w kinach dopiero w grudniu przyszłego roku. Zapowiedź czerwcowej premiery z udziałem Dominca CooperaRuth NeggiRoberta Kazinsky’ego zobaczyć można poniżej:

 

Warcraft największą gwiazdą produkcji bez wątpienia jest Dominic Cooper. Aktorowi, którego niedawno widzowie mogli oglądać w Need for Speed, przypadła rola króla Llane Wrynna, lidera Stormwind, stolicy Przymierza. Rola ukochanej Wrynna,Lady Tarii trafiła do Ruth Neggi. Aktorkę można oglądać w serialu Agenci S.H.I.E.L.Da parę lat temu zagrała u boku Brada Pitta w  post-apokaliptycznym World War Z. Robert Kazinsky zagra potężnego orka Orgrima, prawą rękę Durotana. Zyskał sobie umiarkowaną popularność serialem Czysta krew, a ostatnio okazję oglądać tego aktora w filmie przyszło widzom w Pacific RimToby Kebbell to laureat nagrody BIFA za rolę w Control, a poza tym widzowie znać go mogą z filmów takich jak Rock’N’Rolla czy Gniew tytanów. W Warcraft wcieli się w Durotana, lidera Hordy. Ben Foster zagra Medivha, znanego jako „strażnik Azeroth” i najpotężniejszy mag na świecie. Aktor najbardziej znany jest widzom za role w dramacie wojennym W imieniu armii oraz remake’u 15:10 do Yumy, gdzie grał obok Russella Crowe’a i Christiana Bale’a. Rola Anduina Lothara, przywódcy Przymierza, przypadła Travisowi Fimmelowi, który przygodę z kinem zaczął stosunkowo niedawno, bo w 2003 roku serialem Tarzan na Manhattanie, a teraz jest jedną z gwiazd Wikingów. Rola Garony, rozdartej pomiędzy stronami konfliktu postaci, która musi zdecydować, po której z nich się opowiada, przypadła Pauli Patton – najlepiej kojarzyć się będzie widzom z produkcją sprzed dwóch lat, Mission: Impossible – Ghost Protocol lub Deja Vu, gdzie grała u boku Denzela Washingtona. W produkcji pojawi się także Khadgar, utalentowany, młody mag, którego zagra Ben Schnetzer.  Najlepiej kojarzony może być ze swojej roli w Złodziejce książek oraz gościnnych występów w serialu Happy Town. Nie zabraknie również legendarnego wojownika, orka Blackhand, którego na ekran przeniesie Clancy Brown. Amerykanin ostatnio pojawił się gościnnie w serialu The Flash, a wcześniej występował w takich produkcjach jak Skazani na Shawshank czy Żołnierze kosmosuDaniel Wu, który znany może być widzom z ubiegłorocznego Europa Report, zagra Gul’Dana, pierwszego czarnoksiężnika i założyciela Hordy.

Reżyserem filmu jest Duncan Jones (Kod Nieśmiertelności, Moon), a scenariusz przygotowali Charles Leavitt (K-Pax, Krwawy Diament) i Chris Metzen (pisał historie Diablo, Diablo 3 oraz obu części StarCraft). Film będzie się skupiał na historii z oryginalnych strategii czasu rzeczywistego o tym samym tytule, czyli na konflikcie pomiędzy Durotanem a Anduinem Lotharem, bohaterami odpowiednio orczej i ludzkiej rasy. Premiera produkcji zaplanowana została na 10 czerwca 2016 roku.

podobne treści