film

Mulder i Scully zostają ponownie wrzuceni w paranormalny świat Z Archiwum X

Fox Mulder i Dana Scully powracają jako agenci FBI zajmujący się badaniem zjawisk paranormalnych. Serial, który zdobył twórcom między innymi aż szesnaście nagród Emmy połączy po trzynastu latach od ostatniego, dziewiątego sezonu ścieżki Davida Duchovnego i Gillian Anderson, którzy powrócą w kultowych rolach. Na potrzeby sześciu odcinków zamówionych przez stację Fox wróci także Chris Carter, pomysłodawca, twórca i producent wykonawczy oryginalnych Archiwów X.

Produkcja ma rozpocząć się już w te wakacje, jednak fabuła pozostaje owiana tajemnicą. Nie wiadomo, czy powrócą producenci Frank SpotnitzHoward Gordon i odnoszący wielkie sukcesy przez ostatnie lata Vince Gilligan. Za produkcje będą odpowiedzialne 20th Century Fox TV oraz studio Ten Thirteen Prods Chrisa Cartera.

 

Na temat powrotu wypowiedział się twórca pomysłu:

Myślę o tym jak o trzynastoletniej przerwie na reklamę. Dobrą wiadomością jest to, że świat stał się jeszcze dziwniejszy, więc jest to idealny czas na opowiedzenie tych sześciu historii.

Technicznie rzecz ujmując, Murder i Scully poszukiwali „prawdę, będącą gdzieś tam” jeszcze kilka razy od zakończenia obsypanego nagrodami serialu. Powstały dwa filmy, z których ostatni, Z Archiwum X: Chcę wierzyć zadebiutował w kinach blisko siedem lat temu.

Dla tych, którzy są zbyt młodzi, lub nie pamiętają paranormalnego widowiska, Z Archiwum X podąża śladami agentów specjalnych FBI, Dany Scully (Anderson) oraz Foxa Muldera (Duchovny), którzy badają niewyjaśnione sprawy – tytułowe Archiwum X – których jedynym wyjaśnieniem mogą być paranormalne działania. Serial z miejsca stał się hitem, kiedy zadebiutował w 1993 roku i w krótkim czasie przerodził się w kulturalny fenomen. Z Archiwum X nawet po trzynastu latach jest jednym z najdłużej trwających seriali sci-fi w historii telewizji.

Prace nad segmentowym serialem z sześcioma odcinkami trwały już prawie rok, podczas którego prowadzono rozmowy pomiędzy 20th TV, Fox i Chrisem Carterem, mniej więcej od tego czasu, kiedy rozpoczęto przywrócenie do życia inny znakomity serial, 24.  W styczniu tego roku Gary Newman, prezes Fox TV Group wyraził „nadzieję” na pozytywny wynik rozmów, które skupiały się na problemach natury logistycznej, głównie na tym, kiedy najważniejsze postacie serialu – Carter, Duchovny i Anderson – będą dostępni.

podobne treści