film

Mulan kolejną bajką przerobioną przez Disneya na film aktorski

Nie ma się co temu dziwić: sukcesy kasowe CzarownicyAlicji w Krainie Czarów z 2010 roku czy obecnego w kinach Kopciuszka są dowodami na to, że receptura ta jest jak najbardziej zjadliwa. Teraz na celowniku znalazła się Mulan. Walt Disney zakupił scenariusz od względnie nieznanego duetu Lauren Hynek Elizabeth Martin, co oznacza, że kolejnym krokiem studia będzie znalezienie reżysera i aktorów.

Co ciekawe, nie jest to pierwsza próba przerobienia tej bajki na wersję aktorską; pięć lat temu studio starało się tego dokonać, jednak film, w którym udział miał wziąć Zhang Ziyi (Przyczajony tygrys, ukryty smok, Dom latających sztyletów) ostatecznie został porzucony. Co różni te dwa projekty i dlaczego teraz Disney uważa, że przedsięwzięcie się uda? Właśnie ostatnie sukcesy w tej dziedzinie.

Mulan to opowieść o młodej dziewczynie, która przebiera się za mężczyznę, by móc zaciągnąć się do armii w miejsce swojego ojca. Z pomocą smoczego towarzysza, Muszu, staje się dobrą wojowniczką i, ostatecznie, jedną z bohaterek kraju. Produkcja zarobiła ponad 300 milionów dolarów na całym świecie i zgarnęła nawet nominacje do Złotych Globów i Oscarów. Poskutkowało to również kontynuacją z 2005 roku, która zadebiutowała od razu na nośnikach DVD.

Zanim jednak otrzymamy informacje na temat Mulan, Disney ma już sporo pracy nad innymi bajkami przerabianymi na filmy aktorskie. Piękna i Bestia z udziałem Emmy WatsonDana StevensaKsięga dżungli Billem Murray’em, której reżyserem będzie Jon Favreau oraz Dumbo, za przygotowanie którego odpowiada nie kto inny, niż Tim Burton. W takim tempie można się spodziewać, że już w ciągu kilku lat otrzymamy podobną informację o Krainie lodu.

podobne treści