biznesinternet

MtGox znalazło część brakujących Bitcoinów

Nieoczekiwany zwrot w sprawie MtGox. Japońska giełda Bitcoinów, która pod koniec lutego zgłosiła wniosek o upadłość z powodu tego, że z jej rachunków zniknęła większość przechowywanej przez nią kryptowaluty, poinformowała wczoraj o odnalezieniu prawie 200 tysięcy Bitcoinów.

O odnalezieniu części zagubionych Bitcoinów poinformował wczoraj CEO MtGox Mark Karpeles. Według niego środki zostały odnalezione 7 marca w portfelu starego formatu, z którego firma od dawna już nie korzystała, a który miał być pusty. Zamiast tego znajdowało się na nim dokładnie 199 999,99 Bitcoinów, których rynkowa wartość wynosi dziś około 120 milionów dolarów. Ze względów bezpieczeństwa odnalezione środki zostały przeniesione do portfeli offline.

Choć dla osób, które przez MtGox straciły pieniądze, jest to niewątpliwie pierwsza dobra wiadomość od dłuższego czasu, znalezisko nadal jest jedynie częścią środków, które „wyparowały” z portfeli firmy. Uwzględniając znalezione na początku marca środki, MtGox nadal brakuje około 650 tysięcy Bitcoinów. Z sumy tej jedynie 100 tysięcy należało do japońskiej giełdy.

Ciekawe jakie jeszcze zwroty akcji czekają nas w sprawie firmy, która swego czasu była największą giełdą Bitcoinów na świecie?

Zdjęcie: Flickr/antanacoins

podobne treści