film

Mroczna Wieża jednak powstanie?

W najnowszym Podcascie magazynu Empire, Ron Howard mówi o swoim nadchodzącym filmie, Rush, oraz o jednej z najbardziej popularnych serii książkowych sci-fi, czyli o Mrocznej Wieży.

Ponad rok temu Variety podało, że Warner Brothers nie udzieli zielonego światła na adaptację powieści Stephena Kinga, jak się jednak okazuje, Ron Howard ma na ten temat inne zdanie i zapewnia, że prace nad przeniesieniem perypetii Rolanda Deschaina na duży ekran.

Ron Howard w rozmowie z Empire:

Wciąż pracujemy nad Mroczną Wieżą. Wszyscy przysięgliśmy nie pisnąć słowem na temat projektu, jego początkach, jak wyglądać będzie nasz rozkład zajęć, ponieważ chyba nie zdawałem sobie sprawy z tego, jak wielkim zainteresowaniem cieszy się ten tytuł i jak wiele się po nim oczekuje.

To fascynująca szansa i nawet sam Stephen King przyznaje, że jest to trudna adaptacja, ale będąc szczerym, ze strony finansowej nie jest to prostolinijna, kolorowa opowieść o superbohaterze; jest ponura, jak horror. Kompleksowość charakterów to coś, co do nas przemawia, co przemawia do mnie. I myślę, że Stephen King wraz z Akivą Goldsmanem (współtwórca wielu scenariuszy adaptacji powieści Kinga) bardzo to doceniają.

Moja odpowiedź brzmi: Produkcja się opóźniła, ale nigdy nie zniknęła. Pracujemy nad nią, a Steven jest bardzo cierpliwy. Akiva właśnie wybył reżyserować film, ja ciągle pracuję, ale Mroczna Wieża wciąż tu jest, jednak nie nadamy jej ram czasowych.”

Zdjęcie: Wikipedia

podobne treści