newssmartfony

MR: premiera smartfona Samsung Galaxy S5 już w lutym

Wygląda na to, że po raz kolejny wkraczamy na grząski grunt spekulacji dotyczących zbliżającej się premiery nowego flagowca Samsunga. Choć koreańska firma początkowo zaprzeczała doniesieniom jakoby smartfon miał zadebiutować już w trakcie targów MWC w Barcelonie, coraz więcej wskazuje na to, że mogła nieznacznie minąć się z prawdą.

Jak poinformował redaktor serwisu Mobile Review, Eldar Murtazin, wbrew wcześniej zapewnieniom oficjalna premiera słuchawki Galaxy S5 odbędzie się już 23 lutego w trakcie nadchodzących targów Mobile World Congress w stolicy Katalonii, a nie jak wcześniej przypuszczaliśmy, w czasie marcowego, autonomicznego eventu firmy. Zdaniem dziennikarza – słuchawka zostanie wyposażona w najnowszą wersję autorskiej nakładki Samsunga TouchWiz i ukaże się na rynku już w kwietniu bieżącego roku.

Zgodnie z treścią większości dotychczasowych informacji w tej sprawie, urządzenie będzie dysponować sporym, 5,2-calowym ekranem o rozdzielczości 2560 na 1440 pikseli, potężnym procesorem Qualcommu – Snapdragon 805 (lub też, w innym wariancie, nową wersją autorskiego układu Samsunga: Exynos), 3 GB-tami RAM-u, 16-megapikselową kamerą oraz 3000 mAh baterią i wbudowanym czytnikiem odcisków palców. Robi wrażenie.

Choć doniesienia Mobile Review należy potraktować z odpowiednim dystansem, warto pamiętać, iż ten sam dziennikarz w niegdyś w podobnych okolicznościach poprawnie wskazał datę faktycznej premiery poprzedniego flagowca Koreańczyków. Wkrótce przekonamy się czy tym razem uczyni to z podobnym skutkiem.

Źródło: GSM Arena

podobne treści