aplikacjekrótka piłkanews

Można już zapisywać się na testy aplikacji Skype Translator

Nie dalej jak w maju tego roku, Skype poinformował, że zamierza rozpocząć prace nad funkcją automatycznego tłumaczenia rozmów użytkowników prowadzonych w dwóch odmiennych językach. Wygląda na to, że nowy projekt twórców komunikatora nareszcie zaczyna przybierać całkiem realnych kształtów, bowiem kilkanaście godzin temu ogłosili oni uruchomienie zapisów do testowej wersji aplikacji – Skype Translator Preview.

Świeżo zaprezentowany program jest darmowy i dostępny dla wszystkich użytkowników urządzeń opartych na Windowsie 8.1 lub Windowsie 10 Technical Preview. Na razie nie wiadomo czy Microsoft zdecyduje się na wypuszczenie aplikacji w wariantach dedykowanych także pozostałym platformom ekosystemu. Wczesna wersja tłumacza obsługuje kilka najczęściej używanych języków, wśród których – jak mogliśmy się tego spodziewać – brakuje niestety polskiego. Z programu śmiało mogą skorzystać osoby posługujące się w miarę poprawnym angielskim, włoskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim czy też rosyjskim.

Aby wyrazić chęć udziału w testach nowej funkcji komunikatora – należy udać się na specjalnie przygotowaną stronę internetową i wypełnić formularz, podając w nim wszelkie wymagane przez niego dane (jak adres e-mail, system operacyjny urządzenia oraz wybrane języki tłumaczeń). Z deklaracji Skype’a wynika, że liczba zapisów jest ograniczona.

Źródło: Engadget.com

podobne treści