film

Możliwy spojler fabuły Transformers: Age of Extinction ujrzał światło dzienne

Z uwagi na to, że poniższy tekst może zdradzać historię nadchodzącego w czerwcu Transformers: Age of Extinction, czytasz na własną odpowiedzialność.


Potwierdzonych informacji na temat tego, co zobaczymy na ekranach kin w nowej odsłonie Transformers pojawiło się już kilka, jednak teraz brazylijska strona Omelete twierdzi, że dotarła do właściwego zarysu fabuły Age of Extinction. To, że film podejmie historię z „trójki”, rozpocznie się cztery lata po wydarzeniach z Transformers 3 i że Cade Yeager, grany przez Marka Wahlberga odkrywa pozaziemską technologię, było już wiadome jakiś czas temu. Jakie rewelacje przedstawia zatem brazylijska witryna? Jeśli nie chcecie zepsuć sobie niespodzianki, powinniście w tym miejscu zaprzestać dalszego czytania.

W tekście Omelete dowiadujemy się sporo na temat postaci występujących w czwartej odsłonie serii. Skąd się wzięły, co jest ich celem? Informacje podane mają brać się z wizyty reporterów Omelete na planie filmu, gdzie Michael Bay pokazał 10 minut materiału filmowego.

Cztery lata po wielkiej bitwie o Chicago rząd używa pozyskanej technologii, by stworzyć własne Transformersy. Joshua (Stanley Tucci) jest aroganckim inżynierem, który uważa, że Autoboty to tylko ‚metalowe śmieci’. Pełni podobną rolę do tej, w którą wcielił się we wcześniejszej trylogii John Turturro.

Cade Yeager (Mark Wahlberg) jest wdowcem, a także inwestorem, który żyje na farmie wspólnie ze swoją córką, Tessą (Nicola Peltz). Nie wie jednak, że jego pociecha spotyka się z kierowcą wyścigowym, Shane’em (Jack Reynor). Cade znajduje kawałek cybertroniańskiej technologiii zabiera ją ze sobą na farmę, jednak ta zostaje przypadkowo aktywowana, co przyciąga uwagę pozaziemskich łowców i rząd. Łowcy (nie wiadomo, czy są jakoś powiązani z Deceptikonami) posiadają broń antygrawitacyjną, której używają, by porwać Tessę. W innej scenie podniesiony zostanie cały statek transatlantycki i przeleci przez zatłoczoną ulicę, na której bohaterowie będą w środku pościgu samochodowego.

Sophia Myles gra Darcy, panią archeolog i asystentkę Joshuy. Cade, Tessa, Shane, Joshua i Darcy są głównnymi bohaterami, a najważniejszym wątkiem pobocznym są próby udowodnienia przez Shane’a, że jest wart córki Cade’a. Dodatkowo Cade zwraca się do Bumblebee jako ‚Bee’, kiedy Joshua wygarnia robotowi, co może sugerować, że będzie on nowym właścicielem Bumblebee. Savoy (Titus Welliver) jest liderem grupy agentów, która została wysłana przez Harolda Attingera (Kelsey Grammer), by złapać bohaterów.

Oczywiście żadna z podanych informacji nie została potwierdzona przez Paramount Pictures, także na razie są to tylko domysły. Jak będzie faktycznie? Dowiemy się już niedługo, gdyż już podczas jednego z największych święt sportowych w Stanach Zjednoczonych, Super Bowl. Podczas przerwy tego meczu futbolowego ma zostać pokazany pierwszy zwiastun nadchodzącego filmu.

Transformers: Age of Extinction to pierwsza część serii, w której nie wystąpi główny aktor z trzech poprzednich odsłon, Shia LaBeouf, w zamian za to widzowie dostaną takich aktorów, jak Mark Wahlberg (Sztanga i cashFighter), Jack Reynor (What Richard Did), Nicola Peltz(Ostatni Władca Wiatru), Stanley Tucci (Igrzyska ŚmierciDiabeł ubiera się u Prady), Kelsey Grammer(FrasierX-MenOstatni bastion), Sophia Myles (UnderworldOutlander), Li Bingbing (Resident Evil: RetrybucjaZakazane królestwo), T.J. Miller (NiepowstrzymanyProjekt: Monster i Titus Welliver (Człowiek na krawędziMiasto złodziei), a premiera zapowiedziana jest na 27 czerwca 2014 roku.

Zdjęcie: Wikipedia

podobne treści