internetkrótka piłkanews

Mozilla wypuściła wersję beta przeglądarki „Firefox for Windows 8 Touch”

Aż chciałoby się powiedzieć – nareszcie. Po około roku oczekiwania i intensywnych prac nad stworzeniem aplikacji, Mozilla nareszcie udostępniła dziś wersję beta swej flagowej przeglądarki Firefox dla urządzeń pracujących pod kontrolą Windowsa 8.

Tak jak można było się tego spodziewać – głównym zadaniem aplikacji jest znaczące poprawienie komfortu korzystania z dobrodziejstw Internetu za pośrednictwem przeróżnych, tabletopodobnych urządzeń dotykowych. W jej niezupełnie ukończonym wariancie znajdziemy m.in. wygodny, kafelkowy ekran oferujący dostęp do ostatni oglądanych stron oraz historii i zapisanych zakładek; obsługę dobrze nam znanych, Windowsowych gestów (jak choćby pinch-to-zoom), a także możliwość zmieniania wielkości okna przeglądarki. Oczywiście, jako że jest to ciągle wersja beta programu, jego użytkownicy mogą natknąć się na rozmaite błędy w jego funkcjonowaniu.

Premiera finalnego wariantu aplikacji została zapowiedziana na 18 marca tego roku. Oby tym razem obyło się bez kolejnych obsuw. Betę Firefoxa for Windows 8 Touch możecie pobrać za pośrednictwem odnośnika poniżej.

Źródło: Engadget / Mozilla Firefox for Windows 8 Touch

podobne treści