smartfony

Mozilla Phone od ZTE już na początku przyszłego roku?

Pamiętacie jeszcze Boot to Gecko, zwany także Mozilla OS? Wygląda na to, że ZTE planuje wypuścić pierwszego smartphone’a opartego na tej platformie już na początku przyszłego roku.

Wall Street Journal donosi, że ZTE wraz z Mozillą pracuje nad zwiększeniem różnorodności oferowanych przez Chińczyków produktów. ZTE nie chce polegać jedynie na Androidzie i Windows Phone, dlatego Mozilla OS, nad którym prace trwają już od jakiegoś czasu, wydaje się być odpowiednią alternatywą.

W sprawę chińskiego telefonu z Mozilla OS zamieszany jest podobno także jeden z „regionalnych operatorów spoza Chin.” Nie wiadomo dokładnie co to oznacza, ale Mozilla ogłaszała już, że planuje ścisłą współpracę z Telefonicą i Sprintem.

Sam Mozilla OS jest bardzo ciekawym przedsięwzięciem, którego autorzy mają nadzieję, że sieciowej platformie opartej na HTML5 uda się zapewnić takie same (a nawet lepsze) możliwości jakie mają dzisiejsze aplikacje instalowane na smartphone’ach. Pozostaje trzymać kciuki, bo Mozilla OS to niewątpliwie ciekawy projekt.

[Wall Street Journal, Reuters]

podobne treści