news

Mozilla Firefox 4 RC gotowy do ściągnięcia

Kilkanaście wersji beta Firefoxa było potrzebnych, aby w końcu wypuścić na świat pierwszą oznaczoną jako RC, czyli stabilną wersję, po której wydana będzie już finalna numerem 4. Firefox, w którym szczególny nacisk położono na sprawną obsługę standardu HTML5 jest już gotowy dla wszystkich posiadaczy systemów Windows, Linux oraz OS X.

Drużyna inżynierów z Mozilli skorzystała z pomocy milionów betatesterów i od wydania pierwszej bety do RC poprawiła ponad 8000 zgłoszonych przez nich błędów. Jako jeden z nich (użytkowników, a nie błędów) mogę wam powiedzieć, od początku czwórki byłem zadowolony z nowego Firefoxa, a każda kolejna beta przynosiła widoczne zmiany w działaniu i wyglądzie przeglądarki.

Przeglądarkę internetową, która zyskała wielu zwolenników (w tym mnie) dzięki możliwości doinstalowania do niej wtyczek NoScript oraz AdBlock, pobierzecie po odwiedzeniu oficjalnego blogu Mozilli. [Blog Mozilli]

podobne treści

 • Anonim

  Ciekawe czy w końcu zrobili normalną instalację javy pod linuxa.

 • Adam Butruk

  a co z pluginami z wer. 3 będą działać ?

 • jag0898

  Nie, developerzy będą musieli uaktualnić zwoje pluginy

 • rotel141

  Co zaobserwowałem ?Połowa pluginów nie działa.Głupie kółeczko wczytywania zamiast lepszego paska.Większe obciążenie procesora.Menu kontekstowe z zamienioną pozycją ‚otwórz odnośnik w nowej karcie’ denerwujące.Większość nowych opcji jest nieużywana.Ogólnie nie podoba mi się i wracam do wersji 3.6.