film

Mówisz, że to nie twoja wina. Zapowiedź Exodus: Bogowie i królowie

W sieci zadebiutował nowy klip z nadchodzącego już niedługo biblijnego dramatu Exodus: Bogowie i królowie. Zatytułowany „Tędy” klip pokazuje, jak grany przez Joela Edgertona Ramzes II traktuje swoje wojsko i niewolinków. Zapowiedź nowego filmu Ridley’a Scotta do zobaczenia poniżej:

 

Exodus: Bogowie i królowie to opowieść o Mojżeszu, oparta na filmie Dziesięcioro przykazań z 1956 roku, który to jest powodem, dlaczego mówi się, że filmy są stworzone na epicką, „biblijną skalę”. Będzie nie lada wyzwaniem wypełnić buty, w których przechadzał się po planie Charlton Heston.

Mojżesz (Christian Bale) został znaleziony w sitowiu, porzucony przez zdesperowaną matkę, chcącą uchronić swego syna przed faraonem, który zlecił zamordowanie wszystkich męskich noworodków spośród jego niewolników. Znaleziony przez córkę faraona i wychowany wśród królewskiej rodziny obok Ramzesa II, Mojżesz prowadził spokojne życie do czasu, gdy odezwał się do niego płonący krzew i przekonał do przeprowadzenia Izraelitów do wolności, celem czego była czterdziestoletnia wędrówka, rozstąpienie Morza Czerwonego i wiele innych, zapisanych w Biblii wydarzeń.

Obok Christiana Bale’a (trylogia Mroczny RycerzMechanik) i Joela Edgertona (Wielki GatsbyWojownik), w filmie zagrają Aaron Paul (serial Breaking Bad, Need for Speed), Ben Kingsley (Gra Endera, Wyspa tajemnic),  Sigourney Weaver (AvatarObcy), John Turturro (TransformersSekretne okno) i Indira Varma (Duma i uprzedzenie, serial Luther). Polska premiera zaplanowana jest na 9 stycznia 2015 roku, ponad miesiąc po światowej premierze produkcji.

podobne treści